Haberler

Bitcoin Madencileri Gelirlerinin Düşmesinden Sonra Piyasadan Çıkıyor

Kripto para madenciliği eskisine göre artık kazançlı değil.

Kripto para birimi yatırımcıları son  dönemde beklenmeyen değer kayıp ve kazançları yaşarken Bitcoin madencileri halving sonrasında %50’yi aşan oranlarda gelir kaybettiler. Bitcoin fiyatının yükselmesinden sonra madenciler özellikle yatırımlarından kazanç elde etse bile üretimden kazandıklarının çok daha az olması kendilerini büyük oranda etkilemişe benziyor.

Bitcoin madencisi Çinlilerin başta olmak üzere ABD ve Gürcistan gibi ülkelerde de bu dönemde piyasadan çıktıkları, daha fazla satış yaparak ellerindeki cihazları elden çıkarma yoluna gittiklerinden söz ediliyor.

Bir tarafta ise ABD’li kripto para birimi madencileri ile Bitcoin madencilerinin kısa vadede piyasadan çıkmayı düşünmedikleri, Çin’in elinde olan madencilik gücünün ABD’ye geçmesi için bu yönde çabaların olduğundan söz ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu