Bitcoin MadenciliğiHaberler

Bitcoin Madencileri İçin Gelecek Kötü Mü?

Bitcoin madencileri blok ödülü yarılanması, corona virüsü ve diğer sebepler dolayısı ile ciddi sorunlar yaşıyor.

Birçok kripto para birimi madencisi için işler yoluna gitmiyor olabilir. Bir süredir devam eden corona virüsü salgınının etkileri yatırımcıları büyük oranda etkilerken, aynı zamanda kripto para birimi madencilerini de yakından vurdu. Bitcoin fiyatında 4.000 dolarlık düşüşler birbiri ardına yaşarken, bir anda madencilerin hayal ve beklentileri de suya düştü.

Bazı kripto para birimi madencileri gelecek haftalarda fiyatların daha fazla düşebilecek olduğunu düşünürken, madenciliğin de azalan işlemler ve blok ödülü yarılanmasının yaklaşması ile birlikte eskisi kadar tercih edilmediği medyaya yansıyan haberler arasında.

Hatta daha önceki haberimizde birçok madencinin cihazları kapadığını ve bundan dolayı Bitcoin üretim zorluğunun rekor seviyede azaldığını ifade etmiştik.

İlgili Haber
Bitcoin Üretim Zorluğundaki Tarihin En Büyük 2. Düşüşü Ne Anlama Geliyor?

Halving süreci şüphesiz hem madenciler hem bütün piyasa için merakla beklenen bir olay. Aslında Bitcoin için bir yük. Halving olayından sonra blok ödülü oranı 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek ve madenciler aslında aynı işlem gücüyle daha az BTC üretmiş ve elde etmiş olacaklar. Geçmişte bu olay iki kere gerçekleşti ve fiyata hep olumlu olarak yansıdı. Halving döneminden sonra yani mayıs ayından sonraki dönemde Bitcoin’in yine yukarı yönlü hareket etmesi öngörülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu