blank
HaberlerKripto Para Madenciliği

Bitcoin Madencilerinin Yüzde 65’i Çin’de! – Büyük Tehlike Kapıda Mı?

Araştırmalar Bitcoin madenciliğinin tartışmasız olarak Çinli madenciler tarafından kontrol edildiğini gösteriyor.

Kripto para madenciliği denildiği zaman akla ilk gelen ülke olan Çin’de madencilerin sayısı durmaksızın bir yükseliş gösteriyor. ABD’li Bitcoin madencileri bu durumun tehlike oluşturduğunu ifade ederken özellikle de ABD’li madencilerin sayısının “rekor bir hızla” artması gerektiğine dikkat çekiyorlar.

Çin’de madencilerin piyasaya genel oranının tüm dünya geneline bakıldığında %65 olduğu, tüm üretim ve benzer işlemlerin %65’inin Çinli madenciler tarafından gerçekleştirildiği biliniyor.

En Ufak Protesto-Yasak Çökmeye Sebep Olabilir

Çin’de yaşanan büyük çaplı bir enerji kesintisi veya kripto para madencilerinin protesto eylemlerinde bulunması gibi pek de olması mümkün olmayan senaryolar durumunda kripto para piyasalarında büyük çöküşlerin yaşanabileceği iddia ediliyor. Madenciler, özellikle tüm dünyada madenci sayısının artmasının piyasadaki genel güvenliği arttırabileceğine değiniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu