Haberler

Bitcoin Madencilerinin Zorlu Ayları Başladı: Makineler Patlayacak Kadar Isınıyor!

Madencilik cihazları bir yandan enerji tüketirken bir yandan ise soğutma sistemleri yüksek düzeyde enerji tüketiyor. Madenciler özellikle kısa süre içerisinde binlerce lira elektrik faturası ödemek zorunda kalırken, çok sayıda Türk madencinin de aynı şekilde yüksek faturalar ödemek zorunda kaldıkları tahmin ediliyor. Türkiye ve diğer birçok bölge ülkelerinde yaşanan yüksek sıcaklığın etkisi günden güne artarken, 40 dereceleri aşan hava sıcaklıkları iç ortamda 90 derecelere varan sıcaklıklara sebep oluyor.

Madencilik cihazları aşırı ısınmaya sebep olduğu için soğutma sistemlerinin en güçlü modda çalışması gerektiğine değinen profesyonel madenciler, bu dönemde fatura maliyetlerinin çok yüksek düzeyde artacağına dikkat çekerek yeni madenciliğe başlayacak maliyet ve gelir konusunda düzgün hesaplar yapmaları konusunda onları uyarıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı