Haberler

Bitcoin Madenciliği Araştırma Merkezi Kurulacak

Hollanda’nın ITB2 isimli hosting şirketi yakın zaman içerisinde Bitcoin madenciliği ile ilgili olarak veri merkezi kurulacak olduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada kurulacak olan veri merkezi ile birlikte detaylı analizler ve incelemelerin, Bitcoin hakkında analizlerin yapılacak olduğu, enerji tüketimi üzerine nasıl maliyetlerin daha da az seviyeye düşebilecek olduğu konusunun detaylı olarak araştırılacak olduğu açıklandı.

Bu açıklamalar ile birlikte madencilik alanında yapılacak olan araştırmalar ve çalışmalar konusunda tam olarak bilgi sahibi olunmasa da gelecekte madencilik alanında kullanılan enerji fiyatlarının nasıl düşebilecek olduğu, kazançların en üst seviyeye nasıl çıkarılabilecek olduğu konusunun daha netleşecek olduğu iddia edilmekte.

Açıklamalar Ardı Ardına

Açıklamalar ardı ardına yapılırken kurulacak olan ITB2 isimli veri merkezi – hosting şirketinin nasıl işleyecek olduğu ve nasıl projelerde ismini görecek olduğumuz fazlası ile meçhul ve bilinmemekte. Kripto paralara dair ve Bitcoin alanında enerji tüketimi konusunda fazlası ile ciddi boyutu yüksek araştırmaların yapılması isteniyor ve beklentiler bu yönde.

Henüz şimdilik yasal bir sorun olmayacak olduğu tahmin edilirken, tam kesin sonuçları gelecek aylarda görebileceğiz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu