Kripto HaberleriHaberlerBitcoin madenciliğinde son durum

Bitcoin madenciliğinde son durum

Takip et

Bitcoin madencilerinin bir süredir yaşadıkları kriz etkisi devam ediyor. Madenciler, elde edilecek olan kar ile ilgili olarak yaşadıkları süreçte karlılık rakamlarında düşüşler olduğunu ve düşüşlerin etkisinin devam ettiğini dile getirerek, kripto para madenciliği yatırımcısı olarak dikkatli olmak gerektiğinin altını çiziyorlar. Bitcoin madencilerinin bir süredir elde ettikleri karlılık rakamlarının azalmaya devam ettiğini, bu karlılık rakamlarındaki azalmanın tüm sektörü etkilediği, ancak en az Bitcoin madencilerinin etkilendiği ifade ediliyor.

Kripto para madencilerinin kısa vadede yapacak oldukları üretimlerde ve üretimsel süreçte enerji maliyetlerinin artmasının da kazanç ve karlılık oranlarında azalmalarda etkili olduğu, bu azalmaların en büyük etkisinin ise kripto para madenciliğinin kendisinde olan performans düşüklüğünden dolayı olduğu birebir kripto para madencileri tarafından ifade ediliyor.

Neden madenciler zor durumda?

Bitcoin madencilerinin zor durumda olmasının nedenleri;

  • Artan enerji maliyetleri
  • Cihazların arızalarının ve yedek parçaların fiyatlarının artması
  • Kazı sonucu elde edilen gelirin düşmesi (Bitcoin’in fiyatı düşük olduğu için)
  • İklim şartları

4 farklı neden bazen 5 farklı neden olabiliyor ve kişiden kişiye bu konu değişiklik gösterebiliyor. Bunun arkasında olan nedenlerin en büyüğü ise kazı alanındaki problemler olarak gösteriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları