fbpx
Haberler

Bitcoin Madencilik Hırsızları Hapisten Firar Etti

İzlanda’nın “Büyük Bitcoin Patlaması” benzetmesiyle yapılan büyük madencilik hırsızlığının arkasındaki isim hapishaneden firar etti ve İsveç’e kaçtı. Guardian’ın Çarşamba günü yayınladığı bir rapora göre, Aralık 2017 ile Ocak 2018 arasında en az dört ayrı olayda 600 kripto-dolar madencilik işlemli bilgisayarı çalmakla suçlanan Sindri Thor Stefansson, İsveç’e kaçtı. Bitcoin madencilik hırsızları bu yaptıkları iş ile bir ilke imza atmış oldu.

Bitcoin Madencilik Hırsızları Bir İlke İmza Attı

Polis 22 muhtemel suç ortağını da tutukladı, ancak kaç kişinin gözaltında kaldığı henüz belli değil. Daha önce bildirildiği üzere, tahmini olarak 2 milyon dolar değerindeki madencilik donanımının hırsızlığıyla sonuçlanan bu soygun, İzlanda tarihinin en büyük soygunu olarak tarihe geçti. O zaman yetkililer buna “daha önce görülmemiş bir ölçekte” koordine edilen “oldukça organize bir suç” adını vermişlerdi.

Yerel polis şefi Gunnar Schram’ın aktardığına göre, Stefansson’ın kaçmasına yardım edildi. Gazetecilere verdiği röportajda, sözde suçlunun “bir suç ortağı” olduğunu belirtti. Tutulduğu düşük güvenlik önlemlerine sahip hapishaneden kaçmasına yardım etmek ve 60 mil uzaklıktaki havaalanına gitmek için yardım aldığını söyledi.

Guardian daha fazla bilgi vermedi. Sistemin sahipleri, çalışan bu madencilik faaliyetlerinin yerini belirlemeye yardımcı olabilecek herkes için bir ödül belirledi. Ödül olarak 60.000 dolar teklif edildi. İsveç‘teki Stefansson’un tutuklanması için bir emir çıkarılsa da, onun şu anda nerede olduğu bilinmiyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı