Haberler

Bitcoin Madencilik Zorlukları Zirvede!

Bitcoin hash rate oranı ve madencilik zorlukları rekor düzeyde.

Bitcoin madencileri son günlerde çok ciddi sorunlar yaşamaya hazırlanıyorlar. The Block’un haberine göre ise Bitcoin madencileri bu dönemde hash rate oranının (Bitcoin üretim zorluğu) zirvesini gördüler ve madencilik zorluğu tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldi. Bu da demek oluyor ki kripto para birimi madencilerinin üretim yapmak için çok daha fazla enerji harcaması gerektiği ve bu da maliyetlerinin yükseldiği anlamını taşıyor.

Bitcoin Hash Rate

ABD, Kanada, Gürcistan, Çin gibi madenciliğin son derece fazla yapıldığı ülkelerde birçok kripto para madencisi bu dönemi nasıl atlatacaklarını merakla sorarken, bir grup Bitcoin madencisi ise kısa süre içerisinde bu durumdan kurtulmanın mümkün olmayacak olduğu görüşündeler.

Bitcoin madenciliğinin zorluk seviyesinin artması, blok ödülü yarılanmasın bağlı ortaya çıkacak olan zorluklar ve corona virüsüne bakıldığı zaman bu dönemde Bitcoin madencilerinin son derece fazla zorluklar ile karşılaştığı kesin.

İlgili Haber
Bitcoin Halving (Yarılanma) Nedir? Daha Önce Fiyatı Nasıl Etkiledi? Şimdi Nasıl Etkiler?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu