BitcoinBitcoin Madenciliği

Bitcoin Madencisine Talih Kuşu Kondu: Tek Başına Tam 270.000 Dolar!

Madencilik havuzlarına katılmayan Bitcoin Madencisi imkansızı başardı!

Bilindiği üzere Bitcoin ağında daha fazla bilgisayar gücüne sahip olan madenciler, bir BTC bloğuna rastlama olasılıklarını önemli ölçüde arttırıyorlar ve bununla birlikte kayda değer bir servetin de sahibi olabiliyorlar.

Bitcoin madenciliğinin çalışma mantığı böyle olduğu için madenciler genellikle çok sayıda madencinin bir araya gelip oluşturdukları madencilik havuzlarına katılıyor.

Bu havuzların işlem gücünün devasa boyutlarda olması ile birlikte, tek başına madencilik yapan girişimcilerin bir bloğa rastlama ihtimalleri son derece düşük düzeylerde kalıyor.

Solo Bitcoin Madencisi, İmkansızı Başardı!

Ancak son gelişmeler ile birlikte bu ihtimalin uzak olsa da imkansız olmadığını anlıyoruz.

Twitter kullanıcısı Dr. Con Kolivas’ın bildirdiğine göre, girişimcilerin tek başına madencilik yapmasına imkan sağlayan bir hizmet olan Solo CK üzerindeki bir tekil madenci, yalnızca 126 Terra-Hash işlem gücüne sahip olmasına rağmen bir Bitcoin bloğu bulmayı başardı!

Talihli madenci, bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatının 43.062 dolar olduğunu düşünürsek, yaklaşık olarak 270.000 dolarlık bir servete kondu.

Yalnız bir şekilde madencilik yapıldığında bir BTC bloğuna rastlama olasılığı 1.400.000’de 1 olmasına rağmen, Bitcoin ağındaki işlem gücünün %0.000072’sini oluşturan bir madenciye şans güldü.

Böylelikle bu hafta ikinci kez tekil bir madenci bu tür bir olayı yaşamış oldu.

Bir BTC bloğu bulunduğunda, bloğu bulan madencilere ödül olarak 6.25 adet BTC dağıtılıyor. Dağıtılan ödül miktarı zaman içerisinde düzenli olarak yarıya indirilerek BTC’nin daha nadir bulunan bir varlık olması sağlanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu