AnalizBitcoin

Bitcoin Nereye Gidiyor? 6000 Doları Görür Mü? Death Cross Tehlikesi!

Bitcoin son zamanlarda bir türlü kendini toplarlayamadı ve an itibari ile 7.500 dolar seviyelerinde. Fakat herkesin kafasında bu düşüş devam edecek mi? sorusu var. Bir çok ünlü analistçinin yaptığı teknik analizlere göre durum pekte iç açıcı görünmüyor. Death Cross diye tabir edilen olayın yaşanması durumunda Bitcoin’in fiyatının daha da düşebileceği yapılan öngörüler arasında.

Death Cross diye tabir edilen olay 2013 2014 seneleri arasında Bitcoin üzerinde gerçekleşmiş ve fiyatında %80 lere varan düşüş meydana gelmişti. Bugün geldiğimiz noktada bu durumun tekrar edebileceği yüksek ihtimal dahilinde.

Peki Nedir Bu Death Cross ?

Özetleyecek olursa bir fiyat grafiğinde kısa vadeli fiyat ortalamasının, uzun vadeli fiyat ortalamasının altında kalması durumu.

Bu durumu 2014 de gerçekleşen Bitcoin’in 50 günlük grafik ortalamasının, 200 günlük grafik ortalamasından aşağıda kalması durumunu inceleyerek açıklayalım.

2014’de Gerçekleşen Death Cross

Resimde görmüş olduğunuz siyah çizgi Bitcoin’in 50 günlük ortalamasını gösteriyor. Mavi çizgi ise Bitcoin’in 200 günlük ortalamasını gösteriyor. Bu durumda Siyah çizginin mavi çizgi altına geçmesi durumunda ciddi bir düşüş yaşanmış. Bu durum 2014 senesinde gerçekleşmiş ve yaklaşık 1200 dolar seviyelerine kadar yükselen Bitcoin’in fiyatı 200 dolara kadar gerilemiş.

Şuanki Durum Ne?

An İtibari ile Death Cross Durumu

Günümüzdeki duruma bakacak olursak, resimde görüldüğü gibi siyah çizginin mavi çizgiye çok yaklaştığı görülüyor. Eğer siyah çizginin mavinin altına düşmesi durumu gerçekleşir ise Bitcoin fiyatının 6000 dolar seviyelerine kadar gerilemesi bekleniyor. Bir çok analizciye göre şuan yaşanan bu durum 2014’deki senaryoya benzetiliyor. Son haftalardaki düşüşler devam ederse yakın zamanda bu ihtimalin gerçekleşmesinin yüksek olduğunu söyleyen analistler, yatırımcıları bu konuda uyarıyor.

Burada yazanların hiç biri yatırım tavsiyesi değildir. Sadece bilgilendirmek amaçlıdır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu