Bitcoin

Bitcoin, PayPal’ı Geçti!

PayPal yıllık işlem hacmi konusunda Bitcoin’in gerisinde kaldı. Bir süredir kullanım oranlarının yükseldiği ve değer kazandığı belirtilen PayPal’ın yıllık işlem hacmi 2018 yılında 600 milyar doların altında kalırken, Bitcoin yıllık işlem hacmi ise 1 trilyon doları geçti.

Bitcoin, 2017 yılının son ayında rekor kırmasının ardından 2018 yılının ilk ayında rekor seviyede işlem gerçekleştirildi ve bu nedenle Bitcoin’in işlem hacminin yüksek çıkmasına bu katkı sağladı. Bitcoin ve PayPal arasında yıllık işlem hacmi milyarlarca dolar fark varken, Bitcoin işlem hacminin yıllık 1.3 trilyon dolar olduğu açıklandı. 700 milyar doları geçen piyasa hacmi döneminde rekor seviyede alım ve satımın yapıldığı kripto para piyasasında, yatırımcılar milyarlarca dolar değerindeki yatırımlarını değerlendirmek için hem alım yapmış, hem satış yapmışlardı.

573 milyar dolar yıllık işlem hacmine sahip olan PayPal’a göre 1.3 trilyon dolar ile Bitcoin çok fazla arayı açmışa benziyor. Bitcoin’i düşüren ve geliştiren etkenler konusunda yatırımcılar bu kadar yüksek işlem hacmine rağmen fiyatının düşmesini anlamadıklarını ifade ediyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu