Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Piyasa Hacmi 63 Milyar Dolara Geriledi

Bitcoin Piyasa Hacmi 63 Milyar Dolara Geriledi

Takip et

Bitcoin piyasa hacminde 63 milyar dolar seviyesine düşüş yaşandı. Bir süredir düşüşleri önlemenin son derece zor olduğu Bitcoin’de bugün yaşanan gelişmelerin ardından piyasa hacmi 6 milyar dolar daha eksilerek 63 milyar dolar seviyesine geriledi. Bitcoin fiyatındaki gelişmelerin dün 4.000 dolar seviyesini görmesinin ardından tekrar düşüş yaşamış olması piyasa hacmi üzerindeki baskının artarak satışların etkisi ile düşüş yaşamasına yol açtı.

121 milyar dolara gerileyen kripto para piyasası toplam hacmi ise 100 milyar dolar seviyesine doğru emin adımlarla gidecek olduğunu hissettirirken, 24 saat içerisinde 10 milyar dolar seviyesinden daha büyük oranda değişim gören piyasa hacminin düşüş olarak bu değişimi görmesi yatırımcılar üzerindeki baskının çok daha fazla artmasına sebep oldu.

Yatırımcı piyasa hacminden korkuyor

Yatırımcıların büyük bir kısmı fiyatlardan bağımsız olarak piyasa hacminin düşük olmasının kripto paralarda spekülatif adımların çok daha fazla olabilecek olduğunu düşünerek endişe yapıyor ve bu endişe dolayısı ile bazen kendi binlerce dolarlık yatırımlarını zorla ve istemeyerek satmasına sebep olabiliyor. Piyasa hacminin 120 milyar dolar seviyesine gerilemesinin psikolojik olarak bir baskı yaptığı biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları