Kripto Para

Bitcoin Piyasa Hacmi 91 Milyar Doları Geçti, Yeşiller Yanıyor

Piyasa hacminde artış devam ediyor.

Bitcoin piyasa hacmi 90 milyar doların ardından 91 milyar doları binlerce dolar fark ile geride bıraktı. Bitcoin Cash hard forkundan sonra başlamış olan kripto para düşüşleri sektörde büyük bir darbe etkisi yaşattı ve binlerce insan kripto para satın almamaya ve mevcut kripto para birimlerini ise satmaya başladı. İnsanlar, kripto para yatırımlarından elde edecekleri kazanç için yıllarca beklemeyi göze alabilecek olduklarını ve büyük kayıpların olmaması durumunda yatırımlarını orta vadede satmalarına gerek olmayacağını düşünüyorlardı.

Ancak Aralık 2018’de bunun tam tersi oldu ve yatırımcılar milyarlarca dolarlık piyasa hacmi kaybı sonrasında kripto para fiyatlarında düşüş olması yatırımcıları kripto para piyasasından çıkaran unsur olmuştu. Bitcoin artık kötü günleri en azından bir süreliğine bile olsa geride bırakmayı başardı ve insanlar kripto para satın almaya tekrar başladı. Yatırımcılar, piyasa hacminin artmasına bağlı olarak tekrar piyasada yeni yatırımlar yapmaya başladılar ve bunun etkisi 181 milyar dolar değere ulaşan genel piyasa hacminden belli olmaya başladı.

Bitcoin bu sırada son ayların 2019 yılının rekorunu kırarak 91 milyar dolar piyasa hacmine ulaştı. 100 milyar dolara 9 milyar dolardan daha az hacim gerekmesi ve 100 milyar dolar direncinin aşılması sonrasında piyasanın önünde 120 ve 130 milyar dolar direnç noktalarının olduğu biliniyor. Kripto para piyasası hacmindeki her 1 milyar dolarlık artış piyasada bazı kripto para sahiplerine güven verici olması nedeniyle yatırım yapmasına ve mevcut yatırımlarını satmasını engelleyebilecek kadar çok değerli ve büyük bir piyasa hacmi değişimidir.

Ethereum piyasa hacmi Bitcoin’den sonra en büyük hacme sahip iken 18.8 milyar dolar piyasa hacmine sahiptir. ETH’den sonra XRP 13 milyar dolarla XRP 3. sırada.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu