Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Piyasası 10 Büyük Balinanın Etkisi Altında

Bitcoin Piyasası 10 Büyük Balinanın Etkisi Altında

Takip et

Şu sıralar Bitcoin piyasasındaki gelişmeler yakından takip ediliyor. Bitcoin’de yeniden hareketlenmeler ise birçok kişi tarafından bekleniyor.

Bitcoin’de On Büyük Balina Etkisi

Bitcoin piyasasını yakından takip edenler Bitcoin piyasası içerisinde balina kelimesine sık sık denk gelirler. Bu balina kelimesi elinde bol miktarda Bitcoin bulunduranları içeriyor ve bu Bitcoin zenginleri kimliklerini gizli tutarak Bitcoin piyasasını yönlendirebiliyor. Şöyle ki, 1 milyar dolar üzerinde Bitcoin bulunduran kişiler balina olarak adlandırılıyor. İlerleyen günlerde Bitcoin piyasası üzerinde öngörüler gerçekleştirmek bu balinalar yüzünden zorlaşıyor. Wimmer Financial LLP Londra’da bulunan bir finansal danışmanlık bürosudur. Bu büronun kurucusu Wimmer Bitcoin piyasası için dikkat çekici açıklamalarda bulunuyor. Wimmer’in yaptığı açıklamalara göre, kripto para pazarında en büyük etkiyi Bitcoin zengini on büyük balina teşkil ediyor. Sıralamalara göre 10 veya 50. basamakta bulunan kripto para zenginleri Bitcoin piyasasında neredeyse bütün yetkileri elinde bulundurmakta. Ayrıca Bitcoin zengini bu on büyük balina kripto piyasasını istediği gibi yönlendirebiliyor. Bu balinalar kripto para piyasası içerisinde nereyse bütün Bitcoin paralarını ellerinde bulunduruyorlar. Ayrıca Wimmer kripto paranın kurumsal anlamda bir etki yaratacağını da düşünmüyor. Wimmer yaptığı açıklamada kripto para cinayeti ve borsa müdahalesinin meydana gelmesi kripto parada kurumsal yatırımcıları frenletiyor. Wimmer kurumsal bazda devletlerin, devlet yöneticilerinin ve diğer kurumsal yapıların kripto paralardan korkmadığını beyan etmesinin çok olumlu bir gelişme olduğunu belirtiyor.

Manipülatif Hareketler Faydalı Değil

Kripto paralar üzerinde uzman olan André Bruckmann ise bu konuda bazı değerlendirmelerde bulunuyor. Bruckmann’a göre, Bitcoin üzerinde manipülatif hareketler faydalı değil. Nitekim, Bitcoindeki fiyat manipülasyonları son derece maliyetli. Bitcoin üzerindeki alım-satım gelişmelerini de tamamen on balinanın yapacağı alım-satım faaliyetlerinin belirleyeceği ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları