BitcoinHaberler

Bitcoin Rekoru Kırıldı

En çok işlem gören kripto para birimi Bitcoin’de işlem ücreti konusunda geçtiğimiz Nisan ayı yeni bir rekor yaşandı.

En çok işlem gören kripto para birimi Bitcoin’de işlem ücreti konusunda geçtiğimiz Nisan ayı yeni bir rekor yaşandı. 153.90 Bitcoin’lik işlem ücreti ile 2019 yılındaki en büyük seviyeye de ulaşılmış oldu. Bitcoin herkesin beklediği kritik seviyeye ulaşarak 5000 dolarlık seviyeyi yakaladı. Bu yükseliş analistlerin açıklamalarına göre Bitcoin piyasasının ölümünün önüne geçmiş oldu. Nisan ayındaki %20’lik artış ile ilgili ortaya farklı iddialar atılsa da asıl sebebin ne olduğu hakkında herhangi bir açıklama gelmedi. Günlük baza bakıldığında son aylarda herhangi bir değişiklik görülmüyordu. Ancak 2 Nisan’a gelindiğinde artışlar başladı ve 4 Nisan tarihinde ise bir rekor olan 153.90 Bitcoin’e çıktı. Bu rekor kırılmadan önce Bitcoin’in işlem ücreti en fazla 15 ile 30 Bitcoin arasında değişiyordu. 153.90’lık sınırın ardından ise 24 Nisan tarihinde en yüksek seviye olan 130.67 Bitcoin’lik bir işlem ücreti görüldü.

Kripto Para Çılgınlığı

Genel anlamda bakıldığında trader ve yatırımcıların 2018 Nisan’dan bugüne günlük bazdaki en yüksek işlem ücretleri 2019 Nisan’ında ödenmiş oldu. Ancak bu rekorlar arasında kesinliğe ulaşmış olan rekorun oranı 2017 yılının 22 Aralık’ında gerçekleşmişti. Boğa piyasası olarak adlandırılan piyasada o tarihte işlem ücreti 1,495 Bitcoin’e yükselmişti ve bu miktarın o günkü değeri 20.4 milyon dolara eşitti. Bu zirve esnasında kripto paralar çılgınlığa ulaşmıştı ve örneğin 25 dolarlık Bitcoin işlemine 16 dolarlık bir işlem ücreti ödeniyordu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu