AltcoinHaberler

Bitcoin Risk İştahını Yükseltti! Günün En Çok Kazandıran Altcoinleri Neler?

Altcoinlerdeki risk iştahı yükseldi.

Bitcoin’in 49350$’a kadar yükselmesi, marketteki risk iştahını yükseltti. Yatırımcılardaki “50.000$ gelecek” beklentisi altcoinlerdeki yükselişin fitilini ateşledi. Bazı altcoinler Bitcoin ile birlikte hareket ederken, bazılarının marketten ayrışarak kendi hareketlerini yaptıklarını gözlemliyoruz.

Bu noktada geçtiğimiz günlerde çok hızlı yükselen Cardano ve Solana’nın markete öncülük ettiğini gözlemledik. Ethereum’un rakipleri sırayla hareketlerini yaparken, bugünün yıldızları arasında yine Ethereum’un rakipleri arasında gösterilen Avalanche (AVAX) olduğunu görüyoruz. Son performansı ile birlikte 49.9$’a kadar yükselen AVAX’ın 30 günlük getirisi %400’ü geçti.

CoinmarketCap verilerine göre ilk 100 coin arasında yer alıp son 24 saatte en çok yükselen altcoinler şunlar:

Kripto para yatırımcılarının duygusal reflekslerini ölçmeye çalışan popüler analiz şirketinin, piyasa oynaklığı, pazar hacim ivmesi, sosyal medya ilgisi, Bitcoin hakimiyet grafiği ve internette kripto paralar ile ilgili yapılan araştırma türlerinin trendlerini baz alarak hesapladığı, “korku ve açgözlülük endeksi” bugün 100 üzerinden 78 puan olarak hesaplandı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu