Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Satın Almak Yasal Mı?

Bitcoin Satın Almak Yasal Mı?

Takip et

Bitcoin satın almak ve satmak konusunda akıllarda birçok soru işareti kalan nokta olmasına rağmen bu soru işaretleri yavaş yavaş kendiliğinden ve zaman içerisinde yanıtlarını alıyor. Gerek yasal engeller, gerek Türkiye’de kripto paralar ile ilgili bir yasa olmaması dolayısı ile henüz bu konuda pek bilgisi olmayan kişiler haklı olarak endişe ediyor be haklı olarak korkuyorlar. Bitcoin almak ve satmak tamamen yasal bir işlem iken yapılacak olan işlemlerin eğer ki kara para aklama, para aklama ve kaçakçılık benzeri Bitcoin ile kapatılmak istenen işlemler olursa burada yasal olmayan bir konu olduğundan daha yasalar devreye girebiliyor.

Eğer kendiniz için veya bir başkası için yasal olarak Bitcoin alırsanız veya satarsanız bu sizin adınıza hiçbir problem yaşatmayacak bir bankacılık işleminden farksız bir işlem olacaktır.

Yasal Sorun Yaşamak İmkansıza Yakın

Türkiye’de veya dünyanın birçok ülkesinde yatırım yapmanız dolayısı ile Bitcoin alıp satmanız veya sahibi olmanız dolayısı ile ceza yemeniz veya cezaya çarptırılmanız hiçbir şekilde mümkün değil. Afrika, Amerika, Ortadoğu ve Avrupa kıtasından onlarca ülkede kripto paralar için yasal sorunlar yok.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları