Haberler

Bitcoin Şimdiye Kadar Yatırımcılarına Ne Yaşattı? İşte Detaylar

Bitcoin'in yıl içerisinde gösterdiği fiyat performanslarına baktık...

Bitcoin denince akla gelen ilk şey muhtemel savruk fiyat hareketleri olacaktır. BTC fiyat grafiğine uzaktan baktığımız zaman sene içerilerinde çok “korkutucu” hareketler yaptığı görülüyor.

Bitcoin fiyatında “artık hiç olmaz” denilen seviyelerin bile bir bir görüldüğü ve her hareketliyle aslında bu piyasada her şeyin olabileceği çok net ortaya çıkıyor.

Zirve fiyatların genellikle halving olayından sonra görüldüğü ve bu olayın da 4 senedir bir gerçekleştiği biliniyor.

Daha önce 28 Kasım 2012, 9 Temmuz 2016 ve 11 Mayıs 2020’de gerçekleşen halving olaylarından sonra ciddi şekilde fiyatın yükseldiği anlaşılıyor. Bir sonraki halving olayının ise Mayıs 2024’de olması bekleniyor.

Aşağıdan BTC’nin yıllara göre gördüğü en düşüş ve en yüksek seviyelerini görebilirsiniz:

Buradan da çıkıyor ki son 10 yıl içerisinde en fazla yükseliş gösteren yatırım araçlarının başında Bitcoin geliyor. Kendisine inanan ve sabırla elinde tutan yatırımcıları her zaman mutlu eden BTC, bakalım 2022 senesinde hangi seviyeleri görebilecek..

2020’deki halving dönemi öncesi kaleme aldığımız yazımızı okuyabilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin Halving (Yarılanma) Nedir? Daha Önce Fiyatı Nasıl Etkiledi? Şimdi Nasıl Etkiler?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu