BitcoinHaberler

Bitcoin Sinyal Veriyor

Bitcoin bir yıl aradan sonra, grafiklere bakıldığında dikkat çeken önemli bir sinyal verdi.

Bitcoin bir yıl aradan sonra, grafiklere bakıldığında dikkat çeken önemli bir sinyal verdi. Bitcoin para analisti, yaptığı analizler sonucu 5200’ün üzerinde işlem gören Bitcoin’de önemli bir sinyalin Şubat 2018’den beri bugünlerde ilk defa pozitife döndüğü görüşünü savunuyor. Birkaç gündür 5200 dolar seviyesinin üzerinde işlem gören Bitcoin’de bir yılın sonunda ilk defa önemli bir boğa sinyali ortaya çıktı.

Bitcoin Pozitif Oldu

Ünlü CoinDesk analisti Omkar Godbole, yaptığı açıklamada Bitcoin’in iki haftalık Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama Göstergesi (MACD) histogramının 2018 yılının Şubat ayından beri ilk defa pozitife döndüğünü, şaşırtıcı bir durum olduğunu ve bunun da uzun vadeli ayıdan boğaya trend oluşumunun işareti olduğunu dile getirdi. Godbole, bu trend değişimlerini ve gücünü belirlemek için yaygın olarak tercih edilen, MACD’nin iki haftalık (15 günlük) grafiğine bakıldığında, ilk kez Şubat 2018’den bu yana sıfırın üzerine çıktığını ve pozitif olduğunu ifade etti. Ayrıca ünlü analist, MACD’de 2016 yılının Temmuz ayında görülen önceki son pozitif durumu, 2.5 yıllık bir boğa piyasasının takip ettiğine dikkat çekti. Diğer taraftan kısa vadede ise Bitcoin’in 5239 dolardaki 21 aylık üstel hareketli ortalamasının üzerinde kalmakta çok zorlandığını belirtiyor. Godbole, 5192 doların kırılması durumunda ise fiyatın 5000 dolara inebileceğini yazıyor. Kripto para borsası Bitstamp’ten elde edilen verilere bakıldığında, bitcoin yayın saatinde 5245 dolardan işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu