coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Spot ETF Sahibi Şirketten Kripto Paralar İçin Yeni Hamle: Kaynaklara Göre...

Bitcoin Spot ETF Sahibi Şirketten Kripto Paralar İçin Yeni Hamle: Kaynaklara Göre New Yorklu Yetkililer ile İşbirliği Var!

Kaynaklara göre WisdomTree, yeni kripto para ürünleri sunabilmek için New Yorklu yetkililer ile birlikte çalışıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Önemli bir Bitcoin Spot ETF operatörü olan WisdomTree, kayda değer bir dönüm noktasının eşiğinde. Şirket, kripto ile ilgili hizmetlerini eyaletteki müşterilere genişletmek için New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) ile yakın işbirliği içinde çalışıyor.

Güvenilir kaynaklara göre NYDFS, WisdomTree’ye Sınırlı Amaçlı Tröst Tüzüğü vermeye “çok yakın”. Bu tüzük, şirketin New York Eyaleti içinde dijital varlık işi yapmasına izin verecek. Onaylanması halinde WisdomTree, Coinbase ve Fidelity de dahil olmak üzere benzer tüzüklere sahip seçkin bir firma grubuna katılacak.

İlgili Haber  Ripple (XRP) Davasında Can Sıkan Gelişme: Yargıç, SEC'in Dilekçesini Kabul Etti

Sınırlı Amaçlı Tröst Tüzüğü, finansal kurumların sınırlı sorumlu tröst şirketleri olarak faaliyet göstermesine izin veren düzenleyici bir yetki. Bu şirketler saklama, alım satım ve yönetim gibi dijital varlıklarla ilgili belirli faaliyetlerde bulunabilirler.

Gelişme, ilk olarak kripto para gazetecisi Eleanor Terrett tarafından bildirildi.

Bitcoin Spot ETF’ler 10 Ocak’ta onaylanmış ve 11 şirket kendi ETF ürünlerini piyasaya sürmüştü. Grayscale’in GBTC ürünü ise bir tröstten spot ETF’e dönüştürülmüş ve bu yüzden milyarlarca dolarlık BTC çıkışı görerek Bitcoin fiyatında bir düşüşe neden olmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail