Bitcoin

Bitcoin suni olarak düşürülüyor olabilir

Bitcoin fiyatlarının yerinde durmasını beklemek veya sabit olmasını beklemek mümkün değil, ve olmaması gereken neticelerden sadece bir tanesi. Sürekli olara fiyat değişimlerinin olması beklenen kripto paraların sabit değere hiçbir zaman sahip olamayacak oldukları ise artık bilinen sonuç olduğu için yatırımcıların daha çok odaklanması gereken konu fiyatlandırmaların nasıl değişecek olduğu ve geçmişte nasıl değiştiği konusunda dikkatli olarak takip yapmak gerektiği ve bu takip sonucunda kripto paralardan daha fazla kazanmak için çaba harcamak gerektiği yönünde.

Bitcoin’i düşüren ve düşmesine etkin olan sebeplerden bir tanesinin spekülatörlerin oldukça ciddi rakamlar harcayarak kripto para piyasalarının suni olarak değişmesine ve değişim sonunda kendilerinin daha fazla para kazanmaları için yüksek paralar harcadıkları tahmin ediliyor.

Milyarlarca dolar harcıyorlar

Spekülatörlerin son derece zengin servetlere sahip olmaları ve tek bir hamlede milyarlarca dolarlık servetlerinden birkaç milyar dolarlık harcama yapmaları ve riske bile atmadan Bitcoin fiyatlarını ani satış ve alımlar ile manipüle edebiliyor olmalarının sebebinin piyasa hacminin aşırı düşük olmasından dolayı kaynaklandığı tahmin ediliyor.

Bazı spekülatörlerin ise ortak olarak hareket ettiklerine dair iddialar olsa da bunların en başında Macaristan asıllı George Soros’un Bitcoin ve altcoinlerden çok ciddi kazançlar elde ettiği ve manipüle ederek finans ortamında anlık fiyat değişimlerine sebep olduğuna yönelik iddialar var. Bu iddiaların arkasında yatan sebep ise basına sızan haberler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu