BitcoinEthereumHaberlerKripto Para

Bitcoin Tahminleri Tutmayan Hayes: “Bu Seviyeler Kırılırsa Ekranı Kapatın”

Eski BitMex kurucusu Arthur Hayes'den yeni Bitcoin ve Ethereum tahmini geldi.

Bitcoin ve kripto para piyasasında yaşanan sert düşüş sonrası konuşan BitMex’in kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile ilgili yeni tahminlerini paylaştı.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımında BTC ve ETH’de belirli seviyelere dikkat çeken Hayes, bu seviyelerin altına düşmesi durumunda ciddi kayıplar olabileceğini söyledi.

Bitcoin’de 20.000 dolar, Ethereum’da ise 1.000 dolar seviyesinin önemli olduğunu savunan Hayes, spot satış işlemlerinde bir artış olduğunu belirtti.

Hayes, BTC ve ETH’de bu fiyat seviyelerinde yüksek oranda satış emirlerinin olduğunu, bu seviyelerin aşağı yönlü kırılması durumunda daha büyük satışların olabileceğini ve beraberinde fiyat düşüşlerinin de gelebileceğini tahmin ediyor.

“Bitcoin’de 20.000 dolar, Ethereum’da 1.000 dolar seviyeleri kırılırsa bazı tüccarların pozisyonlarını korumak için daha fazla teminat vermek zorunda kalması nedeniyle spot piyasalarda büyük satış baskısı bekleyebiliriz.

Ancak pozisyonlarını başarılı bir şekilde kapatamayacak olan tüccarlar satmak zorunda kalacak ve bu da BTC ve ETH üzerinde daha fazla satış baskısı yaşatacak.”

Bitcoin ve Ethereum’daki bu seviyelerin kırılması durumunda grafiklerin teknik analizinin işe yaramayacağını belirten Hayes, grafiklerin mevcut piyasa hakkında bir fikir veremeyeceğini düşünüyor.

“Grafiklere gelince, Lord Satoshi’nin dua kitabınızı çıkarmanızı, Satoshi’nin kripto piyasalarına iyilik yapmasını beklemenizi ve bu seviyelerin piyasadaki satış baskısını tutması için dua etmenizi tavsiye ederim.

Bu seviyeler kırılırsa bilgisayarınızı kapatabilirsiniz, çünkü grafikler bir süre için işe yaramayacak.”

Haziran ayının başlarında BTC ve ETH’nin son piyasa düzeltmesiyle birlikte dibi bulmuş olabileceğini belirten Hayes, Bitcoin’in 25.000- 27.000 dolar, Ethereum’un ise 1.700-1.800 dolar arasında destek bulacağını savunmuştu.

İlgili Haber
BitMex Kurucusu Bitcoin ve Ethereum Hakkında Konuştu! Zararda Bekleyen Yatırımcılara Tavsiye Verdi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu