BitcoinEthereumHaberlerKripto Para

BitMex Kurucusu Bitcoin ve Ethereum Hakkında Konuştu! Zararda Bekleyen Yatırımcılara Tavsiye Verdi!

Arthur Hayes Bitcoin ve Ethereum hakkında konuştu.

Bitcoin(BTC) ve Ethereum(ETH) ile ilgili tahminleri ile gündeme gelen BitMex’in kurucu ortağı Arthur Hayes, yeni bir blog gönderisinde BTC ve ETH ile ilgili yeni tahminlerini paylaştı.

BTC ve ETH’nin son piyasa düzeltmesiyle birlikte dibi bulmuş olabileceğini belirten Hayes, Bitcoin’in 25.000- 27.000 dolar, Ethereum’un ise 1.700-1.800 dolar arasında destek bulacağını savundu.

Bitcoin fiyatıyla ilgili bir parantez açan Hayes şunları söyledi:

“BTC’nin dibi bulmuş olması doğrudan 70.000 dolara çıkacağı anlamına gelmiyor.

Bitcoin’in ya da Ethereum’un toparlanması ve yukarı yönlü bir fiyat hareketinin gelmesi zaman alacaktır. Zira FED’in faiz artırımlarıyla birlikte gelen baskının ve artan enflasyonun yukarı yönlü fiyat hareketini bastırması bekleniyor.”

Kısa vadeli yatırımcıların çoğunun zararda olduğuna dikkat çeken Hayes, bu yatırımcıların kar elde edecek kadar beklemeden kısa vadeli yükselişlerde satış yapacağını ve bu satışın da BTC ve ETH’nin fiyatı üzerindeki baskı oluşturacağını söyledi.

Bu nedenle piyasadaki herhangi bir toparlanma, yatırımcılar için satış fırsatı olacağından BTC ve ETH fiyatının yükselmesini engelleyebilir.

UST ve LUNA’daki çöküşe de değinen Bitmex kurucusu, UST’nin desteklenmesi için alınan yaklaşık 80.000 Bitcoin’inin satışının fiyat üzerinde bir baskı oluşturduğunu söyledi.

Bitcoin, Mayıs ayı başlarında TerraUSD ve LUNA’nın çöküşü sırasında 25.000 $ seviyesine kadar düşmüştü.

Bitcoin ve Ethereum Ne Zaman Toparlanacak?

Toparlanma için kesin ve net bir zaman vermeyen Hayes, yatırımcıların zararlarını kapatmaya başladıkça BTC ve ETH’nin toparlanmaya başlayacağını belirtti.

Zararda olan yatırımcılara sabırlı olmalarını tavsiye eden Arthur Hayes yıl sonuna kadar Ethereum’un 10.000 dolar olacağı tahminini yineledi.

İlgili Haber
Ethereum 10.000 Dolar Olacak Mı? BitMEX Kurucusu Hedefini Açıkladı!

Hayes ayrıca daha önce de Bitcoin fiyatının 2030 yılına kadar sonunda 1 milyon dolara ulaşabileceğini tahmin etmişti.

İlgili Haber
Bitcoin'de 1 Milyon Dolara, Altında 10 Bin Dolara Hazır Olun Dedi, Nedenlerini Açıkladı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
zarttura zort

hhaaaha nihahaha zuhahhaa ve muhahahaha btc 10k yolcusu kalmasın…


Başa dön tuşu