bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAltınBitcoin'de 1 Milyon Dolara, Altında 10 Bin Dolara Hazır Olun Dedi, Nedenlerini...

Bitcoin’de 1 Milyon Dolara, Altında 10 Bin Dolara Hazır Olun Dedi, Nedenlerini Açıkladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyaca ünlü kripto para borsası BitMex’in kurucu ortağı Arthur Hayes Rusya-Ukrayna savaşı gölgesinde kalan ekonomiyi anlatan “Enerji İptal Edildi” adlı bir blog yazısı yayınladı.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden bu yana dünyada çok ciddi ekonomik felaketlerin yaşandığını belirten Hayes, yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Şu anki mevcut krizin yanı sıra daha büyük bir finansal krizin yaşanacağına %100 eminim. Bu finansal kriz, dünya çapındaki finansal sistemleri de olumsuz etkileyecektir.”

Savaşın ekonomi üzerindeki etkilerini açıklayan Hayes, 1971 yılında kurulan ve  “Petro Dolar ve Euro Dolar” tarafından kontrol edilen para sisteminin de yakın zamanda son bulacağına ve yeni bir para sisteminin oluşacağına dikkat çekti.

“Mevcut PetroDollar / EuroDollar para sistemi, geçen hafta Rusya Merkez Bankası’nın ABD ve AB’nin itibari para rezervlerine el koyması ve bazı Rus bankalarının SWIFT ağından çıkarılmasıyla sona erdi.”

Bitcoin Ve Altın’da Akıl Almaz Fiyatlar Görülecek!

Blog gönderisinin devamında altın ve Bitcoin fiyatında muazzam artışlar olacağını savunan Hayes, altının ons fiyatında 10,000 doların çok üzerinde akıl almaz fiyatlar görebileceğimize inanıyor.

Savaşın ardından “paranın” artık eskisi gibi olmayacağını aktaran ünlü CEO, “altın başarılı oldukça Bitcoin de başarılı olacaktır.” dedi.

Bunun nedeni olarak hem Bitcoin’in hem de altının sabit para olduğunu ve savaş sonrasında insanların riskten korunmak için kullandığı sabit paraların değerinin hızla artacağına inanmasını gösteriyor.

“İnsanların giderek Bitcoin’i seveceğini düşünüyorum bu da Bitcoin’in benimsenme ve kullanım oranını artıracak.  Bu  bağlamda da altın 10,000 doların üzerine çıkarken, Bitcoin 1,000,000 dolara doğru ilerleyecek.

İtibari para birimlerindeki ayı piyasası, dünyanın gördüğü en büyük servet transferini tetikleyecek.”

Arthur Hayes’e göre hem Bitcoin hem de altın zor para. Bu bağlamda Bitcoin’i dijital, altını ise fiziksel para olarak tanımlayan Hayes, Bitcoin’in günden güne ödemelerde altının yerini alacağını ifade etti.

“Merkez bankaları altın biriktirmeye ve küresel işlemlerde altın kullanmaya başlarsa, ödeme yapmak için her seferinde altın sevk etmek zorlaşacaktır. Bu da Bitcoin’in kullanımını kademeli olarak artıracaktır.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları