AltcoinBitcoinEthereum

Ethereum 10.000 Dolar Olacak Mı? BitMEX Kurucusu Hedefini Açıkladı!

BitMEX kurucusu Arthur Hayes Ethereum'daki hedefini açıkladı.

Mart ayında yukarı yönlü ivme kazanan kripto para piyasasına ilişkin Nisan ayı beklentileri de yükseliş yönünde.

Bitcoin’den (BTC) sonra en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH) da Mart ayında yaklaşık %16’lık bir artış göstererek 3,500 dolar seviyelerine ulaştı.

“Ethereum 10.000 Dolar Olacak!”

Ethereum’un fiyatı ile ilgili tahminlerini paylaşan BitMEX kurucusu Arthur Hayes, ETH’nin yıl sonuna kadar 10.000 doları geçeceğini iddia etti.

“Yıl sonunda ortalık yatıştığında, ETH’nin 10.000 doların üzerinde işlem göreceğine inanıyorum.”

Ethereum’un PoS sistemine geçişinin yaklaştığını belirten Hayes, bu geçişin ETH’nin yıllık getirisini arttıracağını söyledi.

Ethereum’daki potansiyel getirilerin, ETH’nin kurumsal çekiciliğini artırmasına ve büyük miktarda kurumsal sermaye çekmesine fayda sağlayacağını bunun da ETH’nin fiyatında yeni zirveler görülmesine katkıda bulunacağını ifade etti.

Kripto Para Portföyümde Ağırlık Ethereum’da Olacak!

Ethereum ile ilgili olumlu düşünen Hayes, kripto para portföyünün en az dörtte birinin ETH’den oluştuğunu ve portföyündeki ETH miktarını arttırmaya devam edeceğini söyledi.

2022 yılının başlarında kripto para portföyünün yarısının Bitcoin yarısının da Ethereum olacağını açıklayan Hayes bu fikrini değiştirdiğini belirtti.

“Kripto para dünyasının geri kalanına kıyasla ETH’ye inancım var. Bu nedenle kripto portföyümdeki dağılım hedefimi %25 Bitcoin ve %75 Ethereum olarak değiştirdim.”

BitMEX kurucusu, yüksek enflasyon karşısında faizlerin halen düşük olduğunu bu nedenle de reel getirilerin negatif kalmaya devam ettiğini vurguladı.

Bundan korunmak için pozitif getirisi olan varlıklara yönelmek gerektiğini dile getiren Arthur Hayes kendi tercihinin Ethereum olduğunu söyledi.

Hayes son olarak, Ethereum’un ETH katilleri olarak görülen Solana (SOL), Avalanche (AVAX), Terra (LUNA), Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) gibi rakiplerinden çok daha iyi performans göstermesini beklediğini de sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu