BitcoinHaberler

Bitcoin Tarihinde Bir İlk Gerçekleşti, ABD İkinci Sıraya Geriledi!

Bitcoin'in düğümlerinde Almanya birinci sıraya yükseldi.

Dünyadaki halka açık Bitcoin düğümlerinin (node) en çoğu ABD’de iken, Bitnodes’un verilerine göre ilk kez Almanya ABD’yi geçerek bir ilke imza attı.

Açık blockchain ağlarına bağlanan, gerçekleşen işlemler ve oluşturulan bloklar hakkında bilgi yayılmasına yardımcı olan bilgisayarlara düğüm (node) denir. Veriler sadece bir bilgisayarda dahi bulunsa, ağa bağlanan herkes o veriye ulaşabilir. Ne kadar çok bilgisayar bağlanırsa, ağ o kadar güçlü demektir.

Halihazırda dünya çapında 10.000’den fazla Bitcoin düğümü bulunuyor. Birinci sırada bunların 1833 tanesini elinde bulunduran Almanya var.

İkinci sırada 1821 tane ile ABD, üçüncü sırada ise 549 tane düğüm bulunduran Fransa bulunurken Çin’de sadece 152 tane düğüm bulunuyor.

2019 yılında ABD’nin elinde 2400 düğüm var iken Almanya’nın elinde ise 1900 tane bulunuyordu.

ABD’nin büyük nüfusuna ve ekonomisine göre bugüne kadar ilk sırada yer alması şaşırtıcı değil. ABD’ye kıyasla Almanya’nın 4 kat düşük nüfusu ve beş kat düşük ekonomisi olmasına rağmen Almanya’nın bugünkü başarısı dikkate değer nitelikte.

Almanya’nın bu başarısının arkası tabi ki de boş değil. Almanya’nın başarılı bir Bitcoin kodlama sistemi ile uzman Bitcoin çekirdek geliştiricileri var. Aynı zamanda 7700 kayıtlı üyesi ile Avrupa’nın en büyük bilgisayar korsanları derneği Almanya’da bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu