binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin, Tarihinde Yeni Bir Rekor Kırmaya Hazırlanırken Tarihsel Veriler Mart Ayı İçin...

Bitcoin, Tarihinde Yeni Bir Rekor Kırmaya Hazırlanırken Tarihsel Veriler Mart Ayı İçin Ne Diyor?

Şubat ayında muazzam bir yükseliş kaydeden Bitcoin Mart ayını da yeşil mumla kaptırsa BTC tarihinin ilk 7 aylık yeşil mum serisi gerçekleşmiş olacak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin etkileyici rallisiyle Kasım 2021’de görülen ATH’si 69.000 dolara göz kırparken, yeni rekorlara da imza attı.

Bu noktada Bitcoin üst üste 6. aylık mumunu yeşil renkte kapattı. Eğer Bitcoin Mart ayını da yeşil mumla kaptırsa BTC tarihinin ilk 7 aylık yeşil mum serisi gerçekleşmiş olacak.

BTC Şubat ayını % 47’lik bir artışla kapatırken Checkmate takma adını kullanan Glassnode analisti Bitcoin’in dolar olarak en büyük artışı yaşadığını belirtti.

” Gerçekdışı…

Şubat 2024’te Bitcoin, tarihteki en büyük aylık ABD doları artışı olan 19,84 bin dolarlık bir mum bastı.”

Bu Bitcoin piyasa değerine 390 Milyar Dolar ekledi…

Yüzdesel olarak ise %47 gibi dikkat çekici bir artış yaşandı.”

Analist sonrasında bu paylaşımının BTC’ye dair sadece bir veri paylaşımı olduğuna dikkat çekerek bu paylaşımın BTC’de bundan sonra ne olacağına dair bir tahmin yada değerlendirme olmadığını söyledi.

Aralık 2020’den bu yana en güçlü performansını sergileyen Bitcoin, tarihsel olarak Şubat ayının BTC için güçlü bir ay olduğu bir kez daha kanıtlandı.

Şimdi gözler BTC için Mart ayına çevrilmişken Coinglass verilerine göre Bitcoin’de Mart ayı için istikrarlı bir durum bulunmuyor. Zira 2023 Mart ayını %172’lik bir artışla yeşil kapatan BTC, 2014,2015, 2016, 2017 ve 2018 olmak üzere art arda beş yılı kımızı mumla kapattı.

Sonrasında kırmızı mum serisini bozan BTC, 2019 Mart ayını yeşil mumla kapatırken 2020’de tekrar kımızı mumla kapanış yaptı.

Son üç yılda yani 2021, 2022 ve 2023 Mart aylarını yeşil mumla kapatan Bitcoin 2024 yılında nasıl bir yol izleyecek takip ediyor olacağız.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail