Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Tekrar Atağa Geçti 7700 Dolara Fırladı!

Bitcoin Tekrar Atağa Geçti 7700 Dolara Fırladı!

Takip et

Bu hafta yaptığı artışlar ile adından söz ettiren lider kripto para Bitcoin, an itibari ile bir atak daha yaparak 7700 dolar seviyelerine kadar fırladı. 7700 doları gördükten sonra gerileyen BTC fiyatı, an itibari ile 7550 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Önceki haberimizde paylaştığımız gibi 7550 dolarlardaki direncini kırmaya çalışan ve 7400 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, yaptığı son atak ile yatırımcıları tekrar heyecanlandırdı. Herkesin gözü 8000 dolar seviyelerinin geçilip geçilmemesine dikilmiş durumda. Sıradaki direnç 7800 dolar seviyesi.

Hacimlere bakıldığı zaman çok ciddi olmasada yüksek bir alış olduğunu görüyoruz. Bir çok analiste göre fiyatın bu seviyelere hızlı çıktığı için bir düzeltmenin olabileceği yönünde.

Bu yükselişten sonra, Binance borsasına bakıldığında günlük işlem hacminin hızlı bir şekilde yükselişe geçtiği görülüyor. An itibari ile 24 saatlik hacim 310 milyon dolar karşımıza çıkıyor ve hızla artıyor.

Genelde hareketleri Bitcoin ile beraber olan altcoinler ise bu artışa daha tepki verebilmiş değil. İlerleyen saatlerde Bitcoin fiyatının bu seviyelerin üstünde kalması durumunda altcoinlerde de bir artış bekleniyor. Yatırımcıların bu durumda iyi pozisyon olabilmesi için fiyatı sık sık takip etmesi öneriliyor. Bu yükselişin ardından ciddi bir satışın gelebilecek olabileceğini de unutmamak gerek.

*Bilgilendirme amacı ile yazılmıştır. Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları