AnalizBitcoinKripto Para

Bitcoin Analizi: Fiyat Bu Seviyelerde Tutunabilecek Mi?

Bitcoin bu hafta yağtığı ani fiyat yükselişleri ile gündeme geldi. 6800 dolar direncini bir türlü kıramaması ile düşük seviyelerde seyreden lider kripto para, bu direnci kırması ile birlikte 7450 dolarlardan işlem görüyor.

Yatırımcılar ise ikiye ayrılmış durumda. Bazı yatırımcılar Bitcoin’in bu seviyeden düşecek olduğunu ve zirvede satılması gerektiğini düşünürken, bir kısım yatırımcı ise, bu seviyelerden ciddi yükselişlerin olacağını düşünerek fırsatı kaybetme korkusu ile Bitcoin alıyor.

Bu süreçte kripto para piyasalarını sık sık takip etmek ve yatırımınızı buna göre şekillendirmek çok önemli.

Bu süreçte fiyatları takip ederken dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli nokta var:

Bitcoin fiyatı 7555 dolardaki direnç seviyesini şuan test ediyor ve kırarsa yükselmesi muhtemel. Bir sonraki en önemli direnç ise 7850 dolar seviyeleri.

Şuanda fiyat 7380 dolardaki destek seviyesi altına sarkarsa olası düşüş gelebilir. Bunun olması durumunda ise fiyat, önce 7100 dolar daha sonra ise 7000 dolar seviyesinin altı olarak karşımıza çıkabilir.

Özet olarak bu süreçte destek ve direç seviyeleri takip edilmeli. Bu seviyelerin altına düşmesi ve çıkması durumlarında pozisyonlar doğru alınmalı.

Şu süreçte fiyatları anlık olarak sitemizden takip edebileceğiniz gibi, bazı programlar yardımı ile alarm kurarak da aktif bir şekilde takip yapabilirsiniz.

*Yatırım tavsiyesi değildir, bilgilendirme amaçlıdır.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu