Haberler

Bitcoin Terör Örgütlerince Nasıl Kullanılıyor?

Hain terör örgütleri sürekli olarak maddi alanda ellerinde bulunan gücü daha da fazla arttırmak adına hareket ediyorlar ve bazı ülkeler ve siyasilerden oldukça büyük yardımlar aldıkları tahmin ediliyor. Bu konuda ellerinde bulunan maddi gücü büyük küçük tüm ülkelerden elde eden terör örgütleri kaçak ürünler ve benzeri alanlarda satışlar ile ellerindeki nakit varlığını da yüksek seviyelere kadar çıkarmayı başarıyor.

Türkiye’ye karşı PKK, FETÖ, PYD, YPG, DHKP-C ve daha birçok terör örgütü gerek Türkiye içerisinde yaşayan kimselerden, gerek yurt dışı ülkelerde yaşayan kişilerden para alıyor ve destekler sayesinde sürekli olarak ellerindeki maddi gücü daha üst boyuta taşıyorlar.

Terör Örgütünün Yöneticileri Cüzdan Numarasına Ödeme Alıyor Olabilir

İddialara göre Bitcoin transferinin gizliliği terör örgütlerinin daha kolay ödeme almalarını sağladı. Terör örgütü PKK ve diğer başlıca hain terör örgütlerinin bir cüzdan numarası aracılığı ile dünyanın öteki ucundaki temsilcilerinden milyonlarca dolarlık para transferini birkaç dolar maliyet ile çözebildikleri, bu durumun ise devletler tarafından engellenmesine yönelik üst düzeyde önlemler alınmaya devam edildiği öğrenildi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu