Haberler

Bitcoin Ticareti İddiaları İle Görevden Alınan İmamlar İlk Kez Konuştu

Geçtiğimiz haftalarda gündeme oturan ilginç bir haber imamların Bitcoin ticareti yapma suçlaması ile görevden alınması ile ilgiliydi. Görevden alınan imamlar ilk kez konuştu ve haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade ettiler. Bu sebeple mağdur olduklarını da dile getiren imamlar, 2016 yılından bu yana süregelen bir dedikodu olduğu üzerinde de duruyorlar.

Görevden Alınan İmamlar Ne Diyor?

2016 yılında ilk kez baş gösteren bu olayın aynı yıl içinde kapandığı ifade ediliyor. 2017 yılında ise bir anda Umre ziyaretinde asılsız bir iddia ile kumpasa geldiklerini belirtiyorlar. İçlerinden Macit Kırımlı’nın ifadeleri ise şu yönde:

“Dün akşam gece itibariyle şahsımla alakalı medyada çıkan Bitcoin ticareti yaptığım iddiaları gerçek dışıdır. Bitcoin ile uzaktan yakından bağlantım yok.

Blockchain tabanlı başka bir projeye yatırım yaptığım doğru zaten dünya gelecekte Blockchain teknolojisine geçeceği için bu konuda bir endişem yok. Bitcoin ticareti yaptığıma dair iftiralara maruz kaldım. 2016 yılında kapatılan dosya art niyetli kişiler tarafından yeniden kasıtlı olarak gündeme getirildi. Benim KYC (Know Your Customer) denilen kimlik sistemi ile korunan bir sistemde param var fakat Bitcoin yatırımım yoktur. Bunun dışındaki tüm haberler gerçek dışıdır.”

Öte yandan daha açığa alınmasının nedenini bile bilmediğini söyleyen Satılmış Bayram ise şunları belirtiyor:

“Yaklaşık iki aydır mağdur durumdayım. Dün akşam internette dolaşırken arkadaşım ve benim hakkımda çıkan haberlerle karşılaştım. Bitcoin’in ne olduğu konusunda bir bilgim yok. Bitcoin ticareti nasıl yapılır bunu da bilmiyorum. Sanal parayla hiçbir alakam yoktur. Tamamen iftiraya maruz kaldığıma inanıyorum. Hukuki sürecin bitmesini bekliyorum.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu