Kripto HaberleriHaberlerBitcoin Transferi İnternet Olmasa Bile Yapılabilir

Bitcoin Transferi İnternet Olmasa Bile Yapılabilir

Takip et

Blockstream Satellite isimli Blockchain şirketi, kripto para birimlerinin internet olmadan gönderilmesine olanak veren yeni bir uydu teknolojisi üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Bir süredir bu yeni teknolojinin test edildiğini ve araştırma aşamasından daha iyi durumda oldukları açıklandı. Bitcoin göndermek isteyen herkesin bugün dünyada internete ihtiyacı var. Bitcoin internet ile çalışıyor ve internet olmadan gönderilebilmesi henüz bugün için maalesef pek tercih edilmiyor.

Radyo dalgaları ile Bitcoin göndermenin mümkün olduğu biliniyor. Bunun için internet bağlantısına ihtiyaç olmadan gönderim yapılabildiği ancak çok tercih edilen bir yöntem olmadığı ve neredeyse test dışında hiç kullanılmadığı biliniyor.

Blockstream Satellite ise bunu değiştirecek olan yeni adımları atmaya başladı. Şirketin bu adımları sayesinde gelecekte belki de belirli mesafe sınırlarını kapsayacak şekilde uydu teknolojisi sayesinde internet olmasa bile Bitcoin alıp göndermek mümkün olabilecek. Kripto para yatırımcılarının Blockstream Satellite uydusu sayesinde para transfer edebilecek oldukları bir gelecek belki kripto para camiasını bekliyor olabilir.

  • Blockstream Satellite konu üzerinde çalışmaları sürdürdüklerini ve yeni çalışmaları sürdüreceklerini açıkladı.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları