bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin Türk Lirası Karşısında Tarihi Rekor Kırdı

Bitcoin Türk Lirası Karşısında Tarihi Rekor Kırdı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin sert yükselişlerine gün içerisinde de devam ediyor. Yükselişlerin bugün de ardı arkası kesilmedi ve gün içerisinde bazı borsalarda BTC 13.750 dolar seviyeleri görüldü. An itibarı ile 13.400 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, Türk Lirası karşısında rekor kırdı.

Bitcoin’in rekor kırdığı 2017’nin Aralık ayında 20.000 dolar seviyeleri görülmüştü. Fakat o dönemde 1 Dolar ortalama 3,90 Türk Lirası seviyelerindeydi. Hal böyle olunca Bitcoin’in rekor kırdığı 20.000 dolar seviyelerinde bile BTC/TRY paritesi tarihte en fazla 77.332 Türk Lirasını görmüştü.

An itibarı ile doların Türk Lirası karşısında değer kazanmasından sonra BTC, 13.400 dolar seviyelerinde işlem görmesine ve henüz 20.000 dolarlık tarihi rekorundan çok uzak olmasına rağmen Türk Lirası karşısında Bitfinex verilerine göre 77.967 Türk Lirası seviyelerine kadar yükseldi.

Böylelikle Bitcoin fiyatında tarihin en yüksek Türk Lirası seviyesi görülmüş ve yeni bir rekor kırılmış oldu.

BTC/TRY Grafiği
BTC/TRY Grafiği

Öte yandan 380 milyar dolar seviyesine ulaşan kripto para piyasa hacmi yakın zamanda 400 milyar dolar seviyesinin üzerine çıkabilir. Gözler şimdi analistler tarafından yakın zamanda görülmesi beklenen 15.000 dolar seviyesine çevrilmiş durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları