HaberlerKripto Para

Bitcoin ve Altcoinler 2022’ye Hazırlanıyor! Satış Baskısı Devam Edecek Mi?

Kripto paralar 2022'ye hazırlanıyor.

Kripto para piyasasının önemli, isimlerinden biri olan Real Vision CEO’su Raoul Pal, The Stakeborg Talks isimli YouTube kanalı ile yakın bir tarihte gerçekleştirdiği röportajda kripto piyasasına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Ünlü CEO, son zamanlarda Bitcoin’de yaşanan oynaklığın kurumsal yatırımcıların yıl sonu karlarını arttırmaya yönelik satışlarından kaynaklandığına inandığını dile getirdi.

Glassnode’un Aralık ayında gerçekleşen satışların yaz döneminde Bitcoin biriktiren cüzdanlardan geldiğine dair paylaştığı veriye dikkat çeken Pal, kripto piyasasındaki satış baskısının sona ereceğini söyledi.

“Piyasadaki satış baskısı bitmiş gibi görünüyor, çünkü piyasa geçen hafta boyunca dalgalandı. Bu da kurumsal yatırımcıların satışlarını tamamladığını gösteriyor.”

Kripto Paraları 2022 Yılında Neler Bekliyor?

Kripto para piyasasındaki düzeltmenin halen bitmemiş olabileceği konusunda uyaran Raoul Pal, Asya’da satışların devam edebileceğini tahmin ettiğini söyledi.

Pal, Asya’da satışlar devam etse de, kurumsal yatırımcıların kar realizasyonlarını tamamlamasının kripto para birimlerinin yeni yıla güçlü bir şekilde başlaması için kapıları açtığını ve 2022 yılında yukarı yönlü fiyat hareketleri beklediğini ifade etti.

Raoul Pal son olarak, kripto para endüstrisindeki artan benimsenmenin kurumsal yatırımcılar tarafından da fark edildiğini, bu bağlamda 2022 yılında kurumsal benimsenmenin daha da artacağını sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu