Kripto HaberleriHaberler"Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimlerinin Yasaklanması Hiçbir Fayda Sağlamaz!"

“Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimlerinin Yasaklanması Hiçbir Fayda Sağlamaz!”

Takip et

Kripto para birimi yasaklarının uygulanmasını büyük bir hevesle isteyen ve bu konuda gayret gösteren çok sayıda hem yatırımcı, hem madenci, hem yatırımcı olmayan insan var. Bazı yatırımcılar çok büyük kayıplar yaşadıklarından dolayı madenciler ile beraber kripto paraların kalıcı olarak yasaklanmasını ve ortadan kaldırılmasını isterken, bunun ardında yatan neden olarak kripto para birimlerinin yasaklanması durumunda kendi beklentilerinin sona ermesi ve her gün daha büyük acılar çekmemeleri olarak gösteriliyor.

Kripto para birimi yasaklarının uygulanması durumunda özellikle büyük oranda zarar görecek olan milyonlarca yatırımcı var ve bir anda çöküşe geçecek olan Bitcoin bu tür bir senaryoda beraberinde tüm altcoinler ile çökecek. Bunun engellenmesi pek de mümkün olamayacak çünkü bu haberin iddiası bile ortaya çıksa piyasa %100’e varan oranda sürekli satış ve balinaların beklenmedik ani satışlarından ötürü çok ciddi hasar alacak. Bu hasar büyük bir darbe etkisi yaratacak ve sonucunda ise piyasada Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinin değeri beklenmedik oranda gerileyerek.

Tahminler bu yönde olsa da ardında yatan bu senaryonun doğuracak olduğu büyük etkiler mevcut. Bu tür senaryonun gerçek olmasının da aslında pek fazla mümkün olamayacağı, ancak beklentilerin bu yönde olmasa bile BM ve diğer kurumların çatısı altında yasaklar uygulanmasının mümkün olabileceğinin her zaman göz önünde bulundurulması öneriliyor.

Eğer ki olası yasaklar uygulanırsa kripto para sektöründe bugün direkt olarak 200.000’den daha fazla insanın aktif olarak kazanç elde ettiği ve geçimini idare ettiği belirtiliyor. Bunların tamamının ilk etapta büyük bir işsizlik krizine sebep olmasa bile çok ciddi ekonomik kayıplar yaşayacak oldukları ve devletler tarafından işsizlik fonu maaşlarına bağlanmaları bekleniyor. Kripto para birimi piyasasından direkt olmayan ancak dolaylı olarak kazanç eden kişi sayısının milyonlarla anıldığı, bunlar arasında kripto para borsalarına hizmet sağlayanlar, kripto para kazancı elde eden yatırımcılar ve daha fazlasının bulunduğu bilinmekte.

Tüm bunlar bir araya geldiğinde milyonlarca insanın kripto para birimlerinden ve kripto para piyasasından kazanç elde ettiği hesap edildiğinde yasaklar hiçbir şekilde fayda sağlamayacak. Günümüzde kripto para birimleri ile çok fazla haksız kazanç elde ediliyor ve birçok kripto para sitesinin sahibi ile reklam gelirlerini kripto paralar ile alarak vergi ödemekten kaçınırken, bunun yanında bu site sahiplerinin denetlenmesi, aynı zamanda haksız kazanç elde eden yatırımcı ve kazanç elde edenlerin tüm dünyada sabit bir şekilde belirlenmesi ve buna karşı devletlere imkanların sağlanması gerektiği belirtilmekte.

Kripto paraların yasaklanmasından devletler aynı zamanda büyük gelir kaybına uğramasa bile işsiz kalacak olan kripto para piyasası çalışanları ve yatırımcıların bir anda parasız kalmasından dolayı çok ciddi olmayan ancak etkileri büyük olan kötü durumlar ile karşı karşıya kalabilirler. Buna karşı kripto paraların yasaklanması değil düzenlenmesi en doğru hamle olabilir.

Ancak her ne olursa olsun kripto paraların özellikle de Bitcoin’in merkeziyetsiz bir yapıda olması sebebiyle asla tamamen yasaklanamayacağı ev engellenemeyeceği de bilinen bir gerçek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları