Kripto Para

Bitcoin Ve Ethereum Arasında Fark Açılıyor

Ethereum ve Bitcoin

Bitcoin ve Ethereum piyasa hacmi arasındaki fark günden güne daha fazla açılıyor. Bir zamanlar dünyanın en fazla ilgi gören 2. kripto para birimi olan Ethereum, artık dünyanın en fazla ilgi gören 3. kripto para birimi olarak tanınıyor. Kripto paralar arasında oldukça iyi bir yere sahip olan ve ilgi gören Bitcoin ise liderliğini hiçbir zaman kaptırmayacak kadar büyük 60 milyar doların üzerinde piyasa hacmi ile anılıyor. Bitcoin, Ethereum’a oranla 1. sırasını garanti altına alırken, Ethereum ise sürekli olarak bir gerileme yaşıyor.

Ethereum’un 3. sırada olmasının sebebi olan ayı piyasası ve Ethereum fiyatının bu ayı piyasası döneminde çok büyük düşüşler yaşaması yatırımcıların XRP’ye yönelen tercihi nedeniyle yaşandı. 3. sırada olan XRP, 2. sıraya yükselerek bu yıl 2. sırada hakim olabileceğine dair endişeleri gidermiş kadar oldu.

Bitcoin piyasa hacmi rekor seviyeyi görmüştü

Bitcoin piyasa hacmi geçtiğimiz 2017 yılının Aralık ayında 350 milyar dolardan daha fazla piyasa hacmine sahip olmuş ve yatırımcılara 20 bin dolardan daha fazla fiyatı ile iyi bir kazanç sahibi olmalarını sağlamıştı. Aynı zamanda Bitcoin piyasa hacminin düşük kaldığı 2018 yılında piyasa hacmi 100 milyar doların altına gerileyerek 60 milyar dolar seviyelerini görmüştü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu