BitcoinHaberler

Bitcoin ve Ethereum Arasında Seçim Yapmak Zorunda Değilsiniz! İlk Çoklu ETF Onaylandı!

Kanada kripto para piyasalarında ilklere imza atmaya devam ediyor.

Kripto para birimleri ile ilgili sert düzenlemeler ve yasaklar getiren ülkelerin politikasının aksine kripto piyasasına ılımlı duruşu ile bilinen Kanada’dan yeni adımlar gelmeye devam ediyor.

Bu yılın başlarında Bitcoin ETF’sine verdiği onaydan kısa süre sonra da tarihteki ilk Ethereum ETF’sine onay veren Kanadalı düzenleyiciler kripto para yatırımcılarına kolaylık getirdi.

Kripto para ETF’si almak isteyen yatırımcılar artık Bitcoin yada Ethereum arasında seçim yapmak zorunda kalmayacak.

Kanada’nın ilk çoklu ETF’si olma özelliğine sahip, hem Bitcoin hem de Ethereum içeren yeni bir fon piyasalarda işlem görmeye başladı. Evolve ETF’lerinden biri olan yeni çoklu ETF, ETC kodu ile işlem görecek.

Evolve ETF’lerin başkanı ve CEO’su Raj Lala bir yayında ETF’ler hakkında şunları söyledi:

Bitcoin kendisini bir değer deposu olarak kurdu ve genellikle dijital altın olarak anılıyor.

Ether ise genellikle dijital petrol olarak anılır, NFT’ler ve diğer DeFi uygulamaları dahil olmak üzere dijital finans için temel bir yapı taşı haline gelmiştir.

İkisini birleştirmek, çeşitlendirme sağlamaya da yardımcı olabilir. Genellikle benzer yönlerde hareket etseler de, performans Bitcoin ve Ethereum arasında değişiklik gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu