Kripto HaberleriAnalizBitcoin ve Ethereum'da Dipleri İşaretleyen İndikatörde Son Durum Ne?

Bitcoin ve Ethereum’da Dipleri İşaretleyen İndikatörde Son Durum Ne?

Bitcoin ve Ethereum dibe ulaştı mı? İşte indikatörün son hali.

Takip et

Bitcoin‘in yeniden 19.000$’ın altına inmesi ayıların iştahını kabartsa da, uzun vadeli düşünen yatırımcılar için yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor.

İçeride olan yatırımcılar bu fiyat hareketleri sonrası piyasadan iyice uzaklaşsa da, yeni pozisyon arayan yatırımcılar için fırsatlar gelmeye devam ediyor.

Daha önceki pek çok analizimizde Bitcoin’de dibin neresi olduğunu bilmenin imkansız olduğunu, ancak 20.000$ altında oluşacak fiyat hareketlerinin kademeli alım için iyi bir fırsat oluşturduğunu aktarmıştık.

Bu görüşümüzü korumakla beraber bugün Bitcoin’de dipte veya dibe çok yakın bir noktada olduğumuzu gösteren bir başka indikatöre bakacağız.

Bitcoin Gökkuşağı Grafiği

2014 yılında Bitcointalk forumunda trololo adlı kullanıcı tarafından tanıtılan ve Blockchain Center tarafından geliştirilen renk bantları  Bitcoin’in geçmiş hareketleri üzerinden geleceğe dair fikir edinmemize yardımcı oluyor.

Grafik Bitcoin’de zirve dipleri bulma noktasında küçük farklarla da olsa bugüne kadar başarılı işler yaptı.

Önceki fiyat hareketlerine baktığımız da Bitcoin’de ve Ethereum’da şuan dipte veya dibe çok yakın bir noktada olduğumuzu görebiliyoruz. Bu da orta vadeli beklentilere dair ümidimizi artırıyor.

Bitcoin ve Ethereum için “gökkuşağı fiyat grafiğinin” son durumu şu şekilde:

Bitcoin

Ethereum

Blockchain Center bu verinin sadece önceki verileri takip eden bir grafik olduğunu herhangi bilimsel bir temel dayanmadığını ifade ediyor. Bu nedenle sadece bu veriye göre yatırım kararı almayınız. İlgili uyarı şu şekilde:

“Geçmişteki performans gelecekteki sonuçların bir göstergesi değildir.

Gökkuşağı Grafiği, günlük oynaklığı göz ardı ederek uzun vadeli fiyat hareketlerine bakmanın eğlenceli bir yolu olmayı amaçlamaktadır.

Renk bantları logaritmik bir hareketi takip eder ve herhangi bir bilimsel temeli yoktur. “

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları