Kripto HaberleriHaberlerBitcoin ve Kripto Para Piyasasında Ani Gerileme: Fiyatlar Neden Düşüyor?

Bitcoin ve Kripto Para Piyasasında Ani Gerileme: Fiyatlar Neden Düşüyor?

Takip et

Piyasada Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) tutanakları beklenirken gelecekte potansiyel bir faiz artışı söylentileri ile birlikte hem ABD hisse senedi piyasaları hem de kripto para piyasası yatırımcıların risksiz varlıklara geçiş yapmasıyla kan kaybetti.

En büyük kripto paralardaki ani değer düşüşünün yanı sıra ABD’nin 10 yıllık tahvil getirileri de yıllardır süren düşüş trendini kırma potansiyeli taşıyor.

Kripto Para Piyasasında Kırmızı Tablo Hakim

Geçtiğimiz günlerde yaşanan altcoin rallisine öncülük eden kripto paralar son birkaç saatte %10 civarında değer kaybetti. Son rallide %45’in üzerinde tırmanan Cardano’nun düşüş oranı son 24 saatte yaklaşık %8 oldu.

Cardano fiyatındaki düşüşü gösteren 1 günlük fiyat zaman grafiği.

Merkeziyetsiz uygulama geliştirme ekosistemi Solana da son 24 saatteki %10 değer kaybının ardından son birkaç gündeki düşüşünü %14’e çıkardı. Altcoinin fiyatı 143 dolara kadar tırmanmış ve buradan geri dönmüştü.

Solana fiyatındaki düşüşü gösteren 1 günlük fiyat zaman grafiği.

Altcoin dünyasının lideri ve dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum’da da kayıplar %6 seviyelerinde geziyor. Son rallide her ne kadar en iyi performans gösteren altcoin olmasa da ETH %30’un üzerinde değer kazanmıştı.

Bitcoin fiyatındaki düşüşü gösteren 1 günlük fiyat zaman grafiği.

Bitcoin ise son birkaç saatte kaybettiği %4 değer kaybının ardından 45.000 doların altına indi.

Düşüş, Terra Vakfı’nın 230 milyon dolarlık BTC satın almasına rağmen yaşandı. Terra’nın elinde mevcut durumda yaklaşık olarak 1.5 milyar dolarlık Bitcoin bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları