AnalizBitcoin

Bitcoin Yatırımcı Sayısında Yeni Bir Rekor Yaşandı: Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı!

Bitcoin fiyatında ani bir sıçrayış yaşanırken kripto paranın toplam yatırımcı sayısında yeni bir rekor kırıldı.

Kripto para cüzdanında 0.01 ve üzerinde Bitcoin bulunduran hesap sayısı 9.51 milyona ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Söz konusu gelişme, kripto para analiz şirketi Glassnode verilerinde gözlendi.

Yeni Rekor Bitcoin Fiyatının Düşüş Eğilimi Gösterdiği Bir Dönemde Geldi

0.01 ve üzerinde Bitcoin’e sahip olan hesap sayısının yeni bir rekor kırması, BTC fiyatının Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle kripto para piyasasının kan kaybettiği bir dönemde gerçekleşti. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 38.604 dolardan işlem görüyor. BTC gün içinde ise 34.459 dolara kadar düşmüştü.

0.01 ve daha fazla Bitcoin’e sahip olan cüzdan sayısını gösteren grafik.

Twitter üzerindeki bir Bitcoin analisti, attığı Tweet’inde BTC ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“Kripto para dünyası şu anda karmaşık bir durumda fakat belirleyici olabilecek bir faktör var. Nasdaq’da bir pozitif uyumsuzluk gözleniyor. Yani Nasdaq bu uyumsuzluktan yukarı yönlü bir hareket sergileyebilirse kripto para dünyasında da benzer bir hareket yaşanabilir. Nasdaq’ı takip edin!”

BTC Fiyatı 40.000 Dolar Sınırına Dayandı

Bununla birlikte bu yazının yazıldığı anlarda BTC grafiğinde ilgi çekici olaylar yaşanıyor. Dünyanın en büyük kripto parası dakikalar içerisinde 36.000 dolar seviyesinden 39.000 dolar seviyesi sınırına dayandı. Bazı kripto para balinalarının yüklü miktarda alım yapmış olabileceğinden şüpheleniliyor.

BTC fiyatındaki sıçrayışı gösteren fiyat zaman grafiği.

Kripto para piyasasında bu tür dalgalanmaların sıklıkla yaşandığını da unutmamak gerekiyor. Bununla birlikte piyasaların ABD başkanı Joe Biden’ın konuşmalarına tepki vermiş olması da muhtemel nedenler arasında olabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu