Kripto Para

Bitcoin Yatırımcıları Siber Saldırılar Sonrası Linklere Hemen Basmıyor!

Bitcoin yatırımcıları sosyal medya devi Twitter'da yaşanan hack olayından sonra daha dikkatli davranmaya başladılar.

Twitter bugünlerde kripto para linklerinin bazılarını engellemeye ve bunlarla ilgili tweet atılmasına engel olmaya devam ederken, özellikle de kripto para birimi yatırımcıları söz konusu olduğunda yatırımcıların çok dikkatli olması gerektiği ile ilgili uyarıları ön plana çıkarıyor.

Twitter yönetiminin bir süre önce yaşadığı ünlü hesapların hacklenmesi durumundan sonra kullanıcılarına bir uyarı göndermediği bilinirken, birçok kullanıcının ise artık çekiliş linkleri başta olmak üzere Bitcoin ve altcoin ile ilgili kısaca içerisinde kripto para adı geçen hiçbir linke tıklamama, tıklayacaklarsa bile gizli sekmede açarak tıklama yönünde hareket ettikleri gündemde yer bulmakta.

Bir süre önce Twitter’da kripto para hesaplarını takip eden ve gerçek olmayan çekiliş yapan hesapları takip etmekte olan kullanıcılarında son dönemde bu hesapları güvenlikleri için takip etmekten vazgeçtikleri ve takip ettikleri kişilere daha fazla özen gösterdikleri görülebiliyor.

Dikkatli Olunmalı!

Bitcoin ile ilgili veya diğer kripto para birimleri hakkında oluşturulan ve ortaya atılan hiçbir paylaşımda hemen linke tıklamamak gerek. Eğer linke bastıysanız genelde sadece linke basmak ile herhangi bir kötü sonuç ortaya çıkmaz ancak hemen sayfayı kapatmanız önerilir. Bir dosya indirmesine izin verilmemesi, Bitcoin çekilişlerine asla inanılmaması, büyük marka ve ünlü isimlerin bu tür çekilişlerde yer almayacağının hatırlanması gerek.

Eğer ki bir Bitcoin spam linkine herhangi bir sitede tıkladıysanız bu durumda da hiçbir şekilde para göndermeyin ve “10 verin 100 verelim, 10 verin 20 verelim” iddialarına asla kanmayın.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu