Bitcoin

Bitcoin Yatırımcılarınınn Kafası Karışık: Short Pozisyonlar Zirve Yaptı

Bitcoin yatırımcıları oldukça kararsız şekilde hareket ediyor. Dikkat edilmesi gereken en önemli konu ne?

Bitcoin fiyatı gün içerisinde adeta 6750 ila 6800 dolar seviyeleri arasında sıkıştı. Bu sıkışıklığı sosyal medya üzerinde dile getiren birçok yatırımcı, karar vermekte zorlandıklarını ifade etti.

Birçok indikatör ve algoritma an itibarı ile Bitcoin’de düşüş beklerken, açılan short pozisyonların hacmi (Bitcoin’in düşeceği yönünde pozisyon açmak) ciddi oranda yükseliş yaşadı. Yani an itibarı ile “BTC fiyatı düşecek” diyenlerin sayısı ciddi oranda artarken uzmanlar yatırımcıları bazı noktalarda uyarıyor.

Genellikle böyle durumlarda fiyat, herkesin beklediği yönün tersine doğru hareket eder. Yani bu durumda milyonlarca dolar değerindeki short veya long pozisyonlar (Bitcoin’in düşeceğini veya yükseleceğini düşünenlerin açmış olduğu emir) tasfiye edilmiş olur.

Bu sebeple böyle belirsiz durumlarda mutlaka ama mutlaka stop-limit emrinin kullanılması oldukça hayati öneme sahip.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu