Kripto HaberleriHaberlerBitcoin Yatırımcısı Sayısında Artış

Bitcoin Yatırımcısı Sayısında Artış

Takip et

Bitcoin yatırımcısı olan kişi sayısında artış sürüyor. Dünyanın sürekli olarak kripto paralar ile ilgili yeni haberler ile karşı karşıya olması ve kripto paralara olan güvenin daha da fazla artması sonucunda tüm ülkelerde kripto paraların daha da fazla yükselişte olduğu ortaya çıktı. İddialara göre Türk yatırımcı sayısına oranla yabancı yatırımcı sayısında ciddi artışlar olduğu tahmin edilirken, tam net yatırımcı sayısının ise bilinmediği ortaya çıktı.

Kullanıcıların kripto paralara ilgi duymasının bir diğer nedeni olarak ise kripto para  madenciliği yapımından elde edilen gelirler ile ilgili olduğu tahmin ediliyor. Kripto para madenciliği yapan kişi sayısında artış oldukça yakın çevresinde bulunan kişilerinde bu alanda ilgi gösterdiği, hali ile yatırımcı sayısında artışlar olmasının doğal olarak karşılandığını söylemek gerek.

Milyonlarca Yatırımcı Var

En az 1 milyon yatırımcısı olan Bitcoin’in tam olarak ne kadar yatırımcıya sahip olduğu ise hiçbir kurum, kuruluş, devlet veya borsa sitesi tarafından bilinmiyor. Borsa siteleri ellerinde tuttukları veri kayıtlarını paylaşmasına rağmen detaylı ve tam kesin ortak paylaşımlar yapılmadığından dolayı yatırımcı sayısını tahmin etmek çok fazla zor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları