BitcoinHaberler

Bitcoin Yükselirken Gözler FED Toplantısında! Karar Saat Kaçta Açıklanacak?

Gözler yine ABD Merkez Bankasına çevrildi.

ABD Merkez Bankası FED’in her ay gerçekleştirdiği Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) 2 günlük toplantısı bugün sonra eriyor. Piyasalarda gözler FED’den gelecek faiz kararına ve sonrasında başkan Powell’ın yapacağı açıklamalara çevrildi.

FED’in faizi değiştirmesi beklenmiyor. Bunun yanı sıra aylık 120 milyar dolarlık varlık alım programının da sürdürülmesi bekleniyor. Karar metninde ABD ekonomisinin geleceğine, enflasyon ve pandemi koşullarına ilişkin hangi hususlara vurgu yapılacağı takip edilecek.

FED’in faiz kararının bugün 21.00’da (TSİ) açıklanması ve kısa süre sonra Powell’ın basın mensuplarının sorularını yanıtlaması bekleniyor.

FED’in önemli gündem maddeleri arasında enflasyon yer alıyor. FED önceki açıklamalarında ABD’deki enflasyonun geçici olduğunu ve 2023 yılına kadar faiz artırmayı düşünmediklerini ifade etmişti. Bugünkü toplantısı sonrası enflasyon söyleminde bir değişiklik olacak mı takip edilecek.

FED toplantısı öncesi ABD vadelilerinin ve Bitcoin’in yeşil bir gün geçirdiğini görüyoruz. Yeniden 40.000$’ın üzerine çıkmayı başaran Bitcoin’de FED toplantısı sonrası bir dalgalanma olacak mı göreceğiz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu