AnalizBitcoin

“Bitcoin Zannedildiği Kadar Uzun Sürmeyebilir!”

"Bitcoin'in verimlilik eksikliği ve ödeme şekli olarak alışverişi kolaylaştıramaması lider kripto para biriminin sonunu getirebilir!"

Cornell Üniversitesi uluslararası politika kıdemli profesörü ve “Paranın Geleceği: Dijital Devrim Para Birimlerini ve Finansı Nasıl Dönüştürüyor” kitabının da yazarı olan Eswar Prasad, Bitcoin ile ilgili yaptığı olumsuz yorumla gündeme geldi. Profesöre göre Bitcoin varlığını uzun süre devam ettiremeyebilir.

Prasad’ın böyle düşünmesine sebep olansa Bitcoin’in verimlilik eksikliği ve ödeme şekli olarak alışverişi kolaylaştıramaması.

Prasad ayrıca gelişmekte olan diğer kripto varlıkların Bitcoin’den daha verimli olduğunu savundu ve merkez bankalarının CBDC’leri piyasaya sunduktan sonra çoğu dijital varlığın büyük ihtimalle yok olacağını iddia etti.

Prasad’a göre CBDC’lerin ortaya çıkması, düşük maliyetli ödeme seçeneklerini daha basit hale getireceğinden ve bunun sonucu olarak da finansal katılımı artırabileceğinden kritik öneme sahip olacaktır.

Öte yandan hiçbir para biriminin sürekli değer artışı yaşayamayacağının altını çizen Profesör, aynı durumun Bitcoin’in de başına gelebileceğini, buna ek olarak lider kripto para biriminin yüksek volatilitesi sebebiyle temel bir değere sahip olmadığını öne sürdü.

Nitekim Bitcoin ve genel kripto para piyasası son haftalarda güçlü bir volatilite yaşadı. Ancak çoğusuna göre BTC’nin volatilitesi onun zararına olan bir şey değil aksine tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden.

Zira diğer piyasalarda yüzde 10’luk değişiklikler çok büyük olarak nitelendirilirken bu oran kripto para piyasaları için son derece makul.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Hehe tamam şimdi millet satar bütün kriptolalari

Anonim

Bunlar criptolari bitirmenin peşindeler düşürmek için çok caba harcıyorlar her gün olumsuz haber yayınlıyorlar


Başa dön tuşu