AnalizBitcoinHaberlerOn-chain

Bitcoin’de 2017 ve 2021 Zirvesini Bilen Cüzdanlar Alıma Geçti!

Bitcoin'de parçalı alım zamanı geldi mi?

Bitcoin‘in yeniden 20.000$’ın altına inmesi pek çok yatırımcının piyasaya olan güvenini sarsarken, bazı yatırımcılar bunu fırsata çevirmeye başladı.

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre kısa vadeli Bitcoin tutan cüzdanların elindeki BTC sayısı yeniden sert bir yükselişe geçti.

Bitcoin’in 69.000$’dan düşüşü sonrasında yavaş yavaş alım yapan bu cüzdanlar, fiyatın 20.000$’lı seviyelere inmesiyle agresifleşti.

Bu grafik kısa vadeli Bitcoin tutan cüzdanların elindeki BTC sayısını gösteriyor. Bu yatırımcılar Bitcoin’de 2018 ve 2021 zirvesini bularak dikkat çekmişlerdi. Şimdi 2018-2019 dip bölgesi ve 2020 dip bölgesine benzer bir tablo oluştuğunu görüyoruz.

Bu ve benzeri dip indikatörleri Bitcoin’in daha fazla düşmeyeceğinin değil, parçalı alım için ideal bölgelere girdiğimizin habercisi.

Diğer indikatörlerdeki son durum için ilgili haberi inceleyebilirsiniz.

İlgili Haber
Bitcoin 20.000$'ın Altına İnerken 5 İndikatör Alım Sinyali Veriyor!

Daha Fazla Düşüş Gelebilir Mi?

Zincir içi veri uzmanları Bitcoin’de dibin bulunduğundan bahsedilebilmesi için sert bir teslimiyet mumuna ihtiyaç olduğunu ve henüz bunu gerçekleşmediğini düşünüyor.

Bazı indikatörlerin alım bölgesine girmesi, bazı indikatörlerin ise “henüz gerçek dip” bulunmadı sinyali vermesi kafaları karıştırmamalı. Gerçek dibi bulmak veya o iğnenin ucundan mal almak gerçekten çok zordur.

Burada Bitcoin’in geleceğine ve yeniden yükseleceğine inanan yatırımcıların üzerine düşen, sermayelerini belirli parçalara bölerek major diplerden alım yapmak olmalı.

Dibi kaçırıyorum korkusuyla acele etmemelisiniz. Zira zaten risk iştahı düşük ve Bitcoin’in bir yere gittiği yok. 

Bitcoin’de dip olabileceğini düşündüğümüz major bölgelerden parçalı maliyetlenerek ve bu maliyetlenmeyi belirli bir sürece yayarak güzel bir ortalama yakalayabilir, siz de bir sonraki boğa sezonuna hazırlanabilirsiniz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Bu güne kadar insanları yanlış yönlendirdiğiniz yetmedimi bırakın bu işleri alnınîzın teri ile kazanın

Anonim

Milleti kandırmak için ajanlarını devreye sokmuşlar. Almayın. Bırakın hepsi batsın.


Başa dön tuşu