AnalizBitcoinHaberlerOn-chain

Bitcoin 20.000$’ın Altına İnerken 5 İndikatör Alım Sinyali Veriyor!

Bitcoin'de son durum ne?

Bitcoin hafta sonuna yine düşüşle girdi.

Kısa süre önce 20400$’dan 19047$ seviyesine kadar inen lider kripto para birimi 19200$ seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin tarihinde ilk defa bir önceki boğa sezonun zirvesinin (19800$)  altına indi.

Gelin tarihsel olarak dipleri bulmamıza yardımcı olan bir kaç indikatördeki son duruma bakalım.

Herkes Korkarken Alınmalı Mı?

Korku ve aç gözlülük endeksi aşırı korku durumunda ve 6 puana kadar geriledi. Bu indikatöre göre başkaları korkarken satın alanlar genelde kazançlı çıkıyor.

Haftalık ma200’ün Altındayız

Bitcoin’de en önemli dip sinyalimiz haftalık ma200’dü. Bitcoin şimdi Haftalık ma200’ün altında işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin’in 4 yıllık fiyat ortalamasını gösteren bu veri. Bitcoin’in ucuz olduğunu gösteren bir başka veri. Risk almak istemeyenler fiyatın yeniden bu seviyenin üzerine çıkıp çıkamayacağını takip edebilir.

Reserve Risk Alım Bölgesinde

Bitcoin’de uzun vadeli yatırımcıların risk/ödül oranını görmemize yardımcı olan ve tarihsel olarak dipleri bulmamıza yardımcı olan Bitcoin reserve risk Mart 2020’nin altına indi. Bu da uzun vadeli düşünen yatırımcılar için iyi bir risk ödül oranı olduğunu gösteriyor.

Bitcoin Long Term Holder MVRV

Uzun Vadeli yatırımcıların MVRV verisi de uzun süre sonra yeşil bölgeye temas etti.

Bitcoin Entity-adjusted LTH-NUPL

Uzun Vadeli Bitcoin cüzdanlarının gerçekleşmemiş kar ve zarar durumunun geliştirilmiş bir versiyonunu gösteren  “Entity-adjusted LTH-NUPL” verisi yatırımcıların korku ile markete teslim olma sınırında olduklarını gösteriyor.

En son kapitülasyon Aralık 2018’de gerçekleşmişti.

Bu da yakın çekim:

Uzmanlar Bitcoin’de 20.000$ altında oluşabilecek sert hareketlere ve kapitülasyonlara karşı uyarıyor ve alım düşünen yatırımcıların parçalı alım metodunun uygulaması gerektiğini hatırlatıyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Yazı harika olmuş elinize sağlık anlamayan arkadaşların bu piyasada işi yok zaten

Anonim

Yazının ilk hali güzeldi bol grafik ekleyip boş teknik analizler yapmışsınız.

Anonim

Boşuna kasma millet yemiyor. İnsanları artık piyasaya böyle saçma sapan haberler ile cekemzsiniz bu piyasanın bir teknikle alakası yok


Başa dön tuşu