binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de 3 Milyar Dolarlık Opsiyonların Bitiş Tarihi Yaklaşıyor! Volatiliteye Dikkat!

Bitcoin’de 3 Milyar Dolarlık Opsiyonların Bitiş Tarihi Yaklaşıyor! Volatiliteye Dikkat!

Önümüzdeki hafta, yaklaşık 3 milyar dolarlık Bitcoin opsiyonu ve 1,8 milyar dolarlık Ethereum opsiyonu sona eriyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Önümüzdeki hafta, 29 Eylül’de sona erecek olan yaklaşık 3 milyar dolarlık Bitcoin opsiyonu ve 1,8 milyar dolarlık Ethereum opsiyonuyla birlikte kripto fiyatlarında dalgalanma bekleniyor. Bu tarih, hem ayın hem de çeyreğin sonu olduğu için özellikle dikkat çekiyor.

3 Milyar Dolar Değerindeki Opsiyonlar Sona Ererken Bitcoin’de Volatilite Artabilir

Deribit Baş Ticari Sorumlusu Luuk Strijers, kripto para piyasası ile geleneksel finans arasındaki benzerliklere dikkat çekerek, opsiyonların son kullanma tarihlerine, özellikle de “büyük işlem hacimleri ve dalgalanmalarla sonuçlanabilecek” üç aylık vade sonlarına yaklaştıklarını belirtti.

Strijers, “Piyasa yapıcıların hareketleri, özellikle opsiyonların vadesinin dolmasına kadar geçen sürede piyasada dalgalanmanın artmasına yol açabilir,” dedi ve ekledi: “Piyasa yapıcılar korunma önlemlerini dayanak varlığın fiyatındaki değişikliklere göre ayarlar.”

İlgili Haber  Dört Balina Ortak Hareket Ediyor, Bu Altcoinden Satış Yapıyorlar!

Strijers, Eylül ayındaki aylık ve üç aylık vade bitimlerinin fiyat üzerindeki etkisinin günlük ya da haftalık vade bitimlerine kıyasla daha büyük olacağını belirtirken, mevcut koşulların özellikle güçlü piyasa hareketlerine yol açmayabileceğini söyledi.

Fed’in son kararı faizleri sabit tutması yönündeydi. Bu baskıyı üzerinden atan BTC’nin yeni haftada yükseliş yönlü performans göstermesi daha mümkün görünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail