binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de Alışılmadık Hata: 1.800 Dolar Transfer Etmek İçin 500.000 Dolar İşlem Ücreti...

Bitcoin’de Alışılmadık Hata: 1.800 Dolar Transfer Etmek İçin 500.000 Dolar İşlem Ücreti Ödedi!

Bir Bitcoin kullanıcısı, yaklaşık 1.800 dolar gibi küçük bir işlem için 500.000 dolardan fazla işlem ücreti ödemek zorunda kaldı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bir Bitcoin kullanıcısı bugün 0.074 BTC (yaklaşık 1.850 dolar) transfer etmek için madenci ücreti olarak 1.982.108.632 satoshi (yaklaşık 510.000 dolar) ödeyerek oldukça maliyetli bir hata yaptı.

Bitcoin Kullanıcısı, Büyük Bir Hatayla Binlerce Dolar Kaybetti

İşlem, en büyük Bitcoin madencilik havuzlarından biri olan F2Pool tarafından çıkarılan bir bloğa dahildi.

F2Pool, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada 20 BTC’lik ücreti geçici olarak beklemeye alacağını ve üç gün sonra kimse talep etmezse madencilere yeniden tahsis edileceğini duyurdu.

Bu yazının yazıldığı anlarda normal şartlarda BTC transferi yapabilmek için gereken ortalama işlem ücreti 2 dolar seviyesinde görünüyor. Yüksek işlem ücretleri genellikle Ethereum ağı ile ilişkilendirilen bir kavramdı.

İlgili Haber  Dikkat: Yeni Haftada Çok Sayıda Ekonomik Gelişme ve Altcoin Olayı Var! İşte Sıralı Listesi

BTC işlem ücretlerindeki artışın sebeplerinden biri olarak BTC ağında son zamanlarda ortaya çıkan ordinals kavramı gösteriliyor. Belirli satoshi’ler üzerine işlenmiş çeşitli verilerden oluşan bu ürünler, BTC ağında birkaç ay önce zaman zaman tıkanmalara yol açmıştı.

Fakat şu sıralar popülerliğini yitiren ordinals ürünlerinin bu işlem ücreti yüksekliği gibi bir durumun ana sebebi olup olmadığı bilinmiyor.

BTC madenciliğinin sona ereceği ve artık yeni BTC üretiminin duracağı 2140 yılından itibaren madenciler yalnızca işlem ücretlerinden elde ettiği gelirlere sahip olabilecek ve madencilikten blok ödülü kazanamayacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail