BitcoinHaberler

Bitcoin’de Balina Aktivitesi Arttı! Fiyatlara Etkisi Ne Olacak?

Bitcoin bir yöne patlamaya hazırlanıyor.

Bitcoin 49.000$’lı seviyelerde yatay hareketler etmeye devam ederken, markette bazı altcoinlerin kendi hareketlerini yaptıklarını gözlemliyoruz. Major altcoinlerin çoğu Bitcoin’i takip ederken, Solano’nun güne damgasını vurduğunu ve 96$ seviyesine kadar çıktığını gözlemledik.

Markettin yeniden aşırı açgözlü konumda olmasına rağmen, fiyatların istenildiğini oranda yükselmediğini gözlemliyoruz. Bunda son dönemdeki yükselişlerden kaynaklı kar realizasyonlarının etkisi olduğunu düşünüyoruz.

Bitcoin’in piyasa değeri yeniden 1 trilyon dolara yaklaşırken, büyük balinaların hareketliliklerinin arttığını gözlemliyoruz. Bugün iki bilinmeyen anonim cüzdan arasında 2 milyar doların üzerinde Bitcoin transferi gerçekleşti. Bu transferin ardından 1 milyar dolarlık bir transfer daha gerçekleşti ve taşınan toplam değer 3 milyar doların üzerine çıktı.

Bunun yanı sıra bugün öğleden sonra 20,455 BTC’nin daha yer değiştirdiğini gözlemledik. Balinaların aktivitesi artarken, Santiment’ten bir paylaşım geldi.

Veri analiz şirketi dün paylaştığı notta “19 Haziran 2019’dan bu yana tek bir günde borsalara giren en yüksek BTC sayısına ulaştık. Oynaklığın artmasını bekliyoruz.” dedi.

Borsalara giren ve çıkan BTC sayılarının artması, balina cüzdanları arasındaki aktivitenin yoğunlaşması volatil günlere çok yakın olduğumuzu gösteriyor.

BTC’lerin borsalara girmesi veya balina aktivitelerin artması tek başına “dump” sinyali olarak değerlendirilmemeli. Bu BTC’lerin altcoin almak için mi yoksa satılmak üzere mi borsalara girdiğini bilmiyoruz. Balina aktivitelerinin artması volatilitenin yükseleceğini dolayısıyla yüksek kaldıraçtan uzak durarak panik işlem yapmamamız gerektiğini hatırlatıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu